Reklama

Turysta znalazł niewybuch na Tarnicy - Szlak zamknięty! [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od wczoraj policjanci i strażnicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego pilnują miejsca, gdzie turysta znalazł niewybuch. Stary pocisk artyleryjski, pochodzący z czasów II wojny światowej, znajdował się pod szczytem Tarnicy.

Turysta, który wczoraj wchodził na szczyt Tarnicy, napotkał w pewnym momencie na niebezpieczne znalezisko. Był to niewypał, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Mężczyzna natychmiast powiadomił o tym fakcie służby. Od wczoraj miejsce jest zabezpieczane przez policjantów i strażników Bieszczadzkiego Parku Narodowego do czasu przyjazdu saperów z Rzeszowa. Wszystkie szlaki prowadzące na Tarnicę są zamknięte. Policjantom na miejsce pomogli dostać się ratownicy Bieszczadzkiego GOPR.

 

W związku z tym, iż pod Siodłem pod Tarnicą znaleziono niewybuch, szlak relacji Wołosate-Tarnica zostaje w dniu 13.06 (czwartek) zamknięty do czasu unieszkodliwienia go przez saperów. Szlak relacji Ustrzyki Górne-Szeroki Wierch jest czynny jedynie do kulminacji na szczycie 1315 m n.p.m.

Utrudnienia mogą również występować na szlaku relacji Wołosate-Przełęcz Bukowska-Rozsypaniec w związku z wykonywaniem ujęć dla produkcji filmu fabularnego.

Prosimy o bezwzględne dostosowanie się do poleceń Straży Parku. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. - Dyrekcja BdPN

 

 Policjanci apelują, aby w przypadku znalezienia niewybuchu natychmiast powiadomić funkcjonariuszy. Niebezpiecznych materiałów nie można przenosić, ani samemu zabezpieczać

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE