Reklama

Turyści nie mieli szczęścia do przewoźnika!

Opublikowano:
Autor:

Turyści nie mieli szczęścia do przewoźnika! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażnicy graniczni z przejścia granicznego w Medyce nie zezwolili na wjazd do Polski autobusu turystycznego, którego dowód rejestracyjny był sfałszowany. Dokument zatrzymano a pojazd wraz z turystami został zawrócony na Ukrainę.

Zdarzenie miało miejsce 21 czerwca we wczesnych godzinach porannych na przejściu granicznym w Medyce.

Do kontroli na wjazd do Polski podjechał autobus turystyczny marki Setra na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Podróżowało w nim kilkunastu podróżnych udających się na wypoczynek. Funkcjonariusze SG kontrolujący pojazd zwrócili uwagę na nieprawidłowości w zabezpieczeniach dowodu rejestracyjnego. Dokument poddano szczegółowej analizie przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu. Okazało się, że dane właściciela oraz m.in. numer  rejestracyjny i VIN zostały sfałszowane.

Kierowca autobusu został przesłuchany w charakterze świadka, a następnie wraz z pojazdem i turystami zawrócony z powrotem na Ukrainę. Straż Graniczna zatrzymała dokument i prowadzi dalsze czynności w sprawie.  

W 2019 roku funkcjonariusze SG zatrzymali na podkarpackich przejściach granicznych już ponad 70 fałszywych dowodów rejestracyjnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE