Reklama

Turyści je uwielbiają!

Opublikowano:
Autor:

Turyści je uwielbiają!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Żubry żyjące w zagrodzie pokazowej w Mucznem są dużą atrakcją dla odwiedzających Bieszczady turystów. W połowie wakacji licznik przekroczył 580 tysięcy wejść od początku istnienia obiektu, a w tym roku zarejestrował 70 tysięcy odwiedzających.

22 maja przyszedł tu na świat  pierwszy w tym roku młody byczek urodzony przez krowę Muczną. Kilka dni później Stupna z Francji również urodziła byczka. To już 20 żubrzyk urodzony w zagrodzie od początku jej funkcjonowania w 2012 roku. W lipcu można było zgłaszać propozycje imion dla tegorocznych maluchów. Zwycięskie imiona zostaną ogłoszone w sobotę 11 sierpnia podczas Dnia Żubra w Lutowiskach.

W ostatnim tygodniu lipca trzy żubrzyce opuściły zagrodę i uzyskały wolność. Pugracja i Pulcheria zostały przewiezione do Nadleśnictwa Komańcza, natomiast Pugaja dołączyła do populacji żubrów wolnościowych na terenie Nadleśnictwa Stuposiany. Operacja przesiedlenia przebiegła pomyślnie, a wypuszczone żubrzyce przyłączyły się do stad wolno żyjących.

W zagrodzie przebywa obecnie 10 osobników.

Leśnicy ostrzegają, aby w przypadku spotkania z żubrem zachować szczególną ostrożność i nie podchodzić zbyt blisko, gdyż zwierzęta te mogą być niebezpieczne przy bliższym kontakcie.

Info: Edward Marszałek, rzecznik prasowy RDLP w Krośnie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE