Reklama

Turyści dopisali

Opublikowano:
Autor:

Turyści dopisali - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Turyści coraz chętniej odwiedzają Sanok i Bieszczady. Nasze miasto nęci ich wspaniałym Skansenem i obrazami Zdzisława Beksińskiego, zaś Bieszczady swoim urokiem. W tym roku więcej osób zdecydowało się rzucić wszystko i wyruszyć w góry. Jak przedstawiały się statystyki?

Bardzo dobrym wynikiem może się pochwalić Muzeum Budownictwa Ludowego. W czasie wakacji Skansen odwiedziło 60 tysięcy osób. W lipcu 28 tysięcy ludzi kupiło bilety, zaś 6 tysięcy uczestniczyło w imprezach. Natomiast w sierpniu liczba turystów sięgnęła 26 tysięcy, w tym 1000 osób to uczestnicy imprez. Bardzo dobrze wypadł również czerwiec, który rozpoczął ten obfity maraton: 20,5 tysięcy zwiedzających oraz 5 tysięcy uczestników imprez. Łącznie w ciągu trzech miesięcy do Skansenu zawitało ponad 85 tysięcy osób.

- Sierpień okazał się gorszy pod względem frekwencji niż rok wcześniej, ale za to lipiec był lepszy - mówi Jerzy Ginalski, dyrektor MBL. - Ogólnie frekwencja dopisała. Mieliśmy kolejny "tłusty" rok, szósty z kolei. W tamtym roku odwiedziło nas ponad 150 tysięcy osób. Sądzę, że ten rok zamknie się w podobnej liczbie.

Frekwencja turystów, którzy zwiedzają Skansen, wzrasta sukcesywnie od 2011 roku, a dyrektor Ginalski zapowiada kolejne, nowe atrakcje dla zwiedzających.

Więcej w 38 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE