Reklama

Trwa szkolenie przygotowawcze klas mundurowych w 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Paulina Lęcznar

Trwa szkolenie przygotowawcze klas mundurowych w 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej - Zdjęcie główne

foto Paulina Lęcznar

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Jarosławiu trwa szkolenie przygotowawcze absolwentów Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych prowadzone przez żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ćwiczenia zakończą się 7 lipca uroczystą przysięgą wojskową, która odbędzie się na terenie 34 Batalionu Lekkiej Piechoty w Jarosławiu.

26 czerwca w 34 Batalionu Lekkiej Piechoty w Jarosławiu rozpoczęło się szkolenie absolwentów Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.

Byli uczniowie szkół ponadpodstawowych odbywają skróconą służbę przygotowawczą, która otwiera drzwi do wykonania pierwszego kroku, aby wstąpić do Wojska Polskiego. Zajęcia taktyczne odbywają się na przykoszarowych obiektach szkoleniowych w Jarosławiu. Strzelania bojowe kadeci wykonują na strzelnicy w Maleniskach, natomiast specjalistyczne i sprawdzające prowadzą na Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie. 

 

Instruktorzy największy nacisk kładą na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki oraz udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie taktyczne ma za zadanie przygotować wszystkich przyszłych żołnierzy do przetrwania na współczesnym polu walki. Dowódcy największą uwagę skupiają na nauce praktycznych umiejętności prowadzenia ognia z karabinka GROT. W przededniu przysięgi wojskowej żołnierze odbędą egzamin końcowy po wyznaczonej „pętli taktycznej”. 

 

7 lipca o godz. 12.00 w Jarosławiu przy ul. 3-go Maja 67 absolwenci wypowiedzą słowa roty przysięgi wojskowej na sztandar 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

 

***

Szkolenie tego typu jest efektem pracy Biura ds. Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, które prowadząc m.in. współpracę z partnerami społecznymi promuje służbę w Wojsku Polskim, wprowadzając szkolenie ochotników z organizacji proobronnych 

i klas o profilu wojskowym na potrzeby rezerw osobowych SZ RP. Jednym z projektów biura 

w tym zakresie jest organizacja  skróconych szkoleń dla absolwentów Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy