Reklama

Tour de Konstytucja po raz drugi w Sanoku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Tour de Konstytucja po raz drugi w Sanoku - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sędziowie, adwokaci i działacze społeczni będą rozmawiać w niedzielę z mieszkańcami Sanoka o znaczeniu Konstytucji w naszym codziennym życiu, a także o Unii Europejskiej i jej wartościach. W niedzielę 21 sierpnia Tour de Konstytucja dotrze na sanocki Plac Harcerza. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.00.

Tour de Konstytucja to zaproszenie do rozmowy. To pokazanie, że Konstytucja nie jest czymś abstrakcyjnym, ale realnie wpływa na naszą codzienność. To już druga edycja ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych. Hasło tegorocznej edycji brzmi: “Z Europą nam po drodze”.  

 

 – Wiem, że nasza akcja jest nie na rękę władzy, bo ludzi, którzy nie mają wiedzy na temat własnych praw, łatwiej zmanipulować. Tour de Konstytucja jedzie po to, by o tych prawach opowiadać.

– mówił pomysłodawca akcji Robert Hojda z Fundacji „Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych".

 

– W Sanoku spotkamy się na Placu Harcerza, bo hasłem tegorocznego Touru jest „Z Europą nam po drodze"

– tłumaczy Bogdan Kmieć, jeden organizatorów Touru w naszym mieście.

– Plac Harcerza to symboliczne miejsce, które ma pokazać takie nasze połączenie z Europą, otwarcie na świat. W Sanoku Tour jest po raz drugi, w jego organizację bardzo czynnie włączają się Demokraci Ziemi Sanockiej, a tę akcję promują wszystkie środowiska prawnicze. Gorąco zapraszamy wszystkich mieszkańców Sanoka. W programie na pewno znajdzie się m.in. rozmowa o tym co kryją przepisy konstytucji, by je ożywić, uświadomić ludziom, co się pod nimi kryje i jakie mają znaczenie dla życia zwykłych obywateli.

– dodaje Sławek Miklicz z sanockich Demokratów. 

 

- Populistyczne prawicowe rządy, odradzanie się skrajnych ruchów nacjonalistycznych, brak akceptacji dla wszystkich osób niezależnie od poglądów, orientacji oraz łamanie przez obóz władzy podstawowych praw obywatelskich i praw człowieka - widzimy to na co dzień od 2015 roku, od kiedy wychodzimy na ulice, żeby wyrazić nasz sprzeciw. Dlatego zapraszamy do rozmowy.

– podkreśla Marzena Dziurawiec, jedna z organizatorek akcji. 

21 sierpnia o godz. 15 na Placu Harcerza będzie można podyskutować, czy zadać pytanie zaproszonym gościom. Wśród nich Adam Bodnar były Rzecznik Praw Obywatelskich, prokurator Katarzyna Kwiatkowska, Krzysztof Parchimowicz, Bogusław Olewiński, adwokaci Dariusz Lipski i Kinga Dagmara Siadlak, Robert Hojda z Fundacji Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych.

Stoisko będą również prowadzić radczyni prawna Jolanta Rzepka-Stępień oraz radca prawny Tomasz Filar z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie. Można będzie porozmawiać o pomocy pro bono oraz działaniach samorządu na rzecz ochrony praw człowieka.

 Lokalnym organizatorem sanockiego przystanku Tour de Konstytucja są Demokraci Ziemi Sanockiej.  

 Tour de Konstytucja zainaugurowana została 4 czerwca w Słupsku. Na trasie znalazły się także Opener Festiwal w Gdyni, Festiwal Góry Literatury w Nowej Rudzie, Pol and Rock Festival w Czaplinku. Natomiast wielki finał zaplanowany został na 27 sierpnia w Warszawie.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy