Reklama

TOP 9 stacji kontroli pojazdów w Sanoku. Klienci podpowiadają w Google gdzie najlepiej się udać zrobić przegląd

Opublikowano: pon, 28 mar 2022 19:20
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przegląd techniczny samochodu to nie tylko obowiązek, lecz także działanie realnie zwiększające bezpieczeństwo na drogach. Przegląd samochodu pozwala wyłapać także te usterki, których jesteśmy nieświadomi. Dzięki wczesnemu ich wykryciu i usunięciu bardzo często chronimy samochód przed poważniejszymi awariami.

Ile kosztuje przegląd samochodu? Koszt przeglądu jest taki sam w każdej stacji diagnostycznej, bo wysokość opłat reguluje ustawa. Cena przeglądu (badanie okresowe) zależy od rodzaju pojazdu i jego wagi.

Za przegląd samochodu osobowego należy zapłacić 98 zł – cena pozostaje taka sama już od wielu lat. Za przegląd pojazdu przystosowanego do zasilania gazem należy zapłacić dodatkowo 63 zł. To cena badania specjalistycznego, którego takie auto wymaga.

Sprawdź w galerii, które stacje kontroli pojazdów polecane są przez klientów w Sanoku.

Ciekawostką jest fakt, że kierowcy płacą za wykonanie przeglądu jak za usługę - niezależnie od tego, czy wynik przeglądu będzie pozytywny i zakończy się pieczątką w dowodzie rejestracyjnym, czy nie.

Termin badania technicznego jest stosunkowo łatwo kontrolować – na przegląd auta należy stawić się raz w roku.

Po zakupie nowego samochodu przegląd wymagany jest przed upływem 3 lat od daty jego rejestracji. Drugiego przeglądu należy dokonać po 2 latach, a kolejne wykonywane są już co roku. Konkretną datę, przed której upływem musimy stawić się na badaniu, zawsze znajdziemy w dowodzie rejestracyjnym auta. Pracownik stacji diagnostycznej podczas bieżącego przeglądu zawsze wpisuje do dowodu termin jego ważności.

Jakie są konsekwencje wykonania przeglądu technicznego po terminie? Jeśli udamy się na badanie techniczne pojazdu później niż to zalecane, nie czekają nas żadne kary ze strony stacji kontroli pojazdów. Badanie odbędzie na takich samych zasadach, jak gdybyśmy wykonali je w odpowiednim czasie.

Badanie techniczne pojazdu po terminie (do kilku dni po określonej dacie) zdarza się wielu kierowcom. Najczęściej wynika to ze zwykłego przegapienia terminu i nie jest działaniem celowym. Jeśli nasz samochód jest sprawny technicznie, to w przypadku kontroli policjant wyda nam co najwyżej skierowanie na przegląd. Może wprawdzie zatrzymać nasz dowód rejestracyjny, ale wówczas dokument kierujący na badanie techniczne upoważnia do poruszania się samochodem jeszcze przez 7 dni od momentu zatrzymania. Ma to na celu umożliwienie kierowcy dojechanie do stacji kontroli pojazdów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy