Reklama

Sprawdź które średnie firmy są najbogatsze na Podkarpaciu [TOP 17]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Oto kolejna część rankingu najbogatszych firm na Podkarpaciu cieszyła się ogromną popularnością. Tym razem przyglądamy się przedsiębiorstwom, które miały w 2020 roku przychody od 50 do 250 milionów złotych. Kto został wyróżniony z Twojej okolicy?

Wiemy już, który małe i duże firmy na Podkarpaciu mają za sobą udany okres. Teraz czas sprawdzić ranking średnich przedsiębiorstw. To takie, których przychody wynoszą od 50 do 250 milionów złotych.

W TOP 17 na podstawie rankingu Forbesa są sklepy, firmy z branży budowlanej, fabryka zabawek i wiele innych. Jeśli chodzi o podział geograficzny to nie ma żadnych zaskoczeń. Najmocniej wyglądają interesy z Mielca, Dębicy, Rzeszowa. Są także przedstawiciele mniejszych miejscowości. Jeśli chodzi o rekordowy wynik sprzedaży to Splast Krosno miał w 2020 roku wynik na poziomie 28,63 mln złotych. Poznaj szczegóły w naszej galerii.

TAK POWSTAŁ RANKING

Wywiadownia Dun & Bradstreet Poland zebrała dane firm, które złożyły w terminie raporty do Krajowego Rejestru Sądowego za lata 2016–2020. Na tej podstawie powstała rekordowo długa lista blisko 15 tysięcy przedsiębiorstw, którym Dun & Bradstreet Poland przyznała pozytywny rating wiarygodności i ryzyka współpracy, mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają kontrahentom z płatnościami. Przedsiębiorstwa spełniające wszystkie te warunki dodatkowo musiały wykazać się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych.

Analitycy wycenili przedsiębiorstwa, stosując metodę szwajcarską, łączącą metodę majątkową i dochodową. Wartość przedsiębiorstw (W) jest średnią ważoną ich majątku (Wm) i wartości dochodowej (Wd): ŚW = (Wm + 2Wd)/3. Majątek wyceniono na podstawie średniej arytmetycznej jego wartości likwidacyjnej oraz wartości księgowej netto spółki, która kwotowo odpowiada kapitałowi własnemu firm pomniejszonemu o wartości niematerialne i prawne. Wartość dochodowa to średnia zysków z lat 2016–2020.

Ranking został podzielony na trzy części: firmy z przychodem powyżej 250 milionów złotych, z przychodem od 50 do 250 mln zł oraz najmniejsze przedsiębiorstwa z przychodem od 5 do 50 mln zł.

W galerii ranking firm o średniej wielkości.

SPRAWDŹ POZOSTAŁE CZĘŚCI RANKINGU:

Artykuł pochodzi z portalu korso24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy