Reklama

Tomasz Matuszewski zwraca uwagę na brak obiektywności jednego z sanockich portali

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Tomasz Matuszewski zwraca uwagę na brak obiektywności jednego z sanockich portali - Zdjęcie główne

Tomasz Matuszewski - burmistrz miasta Sanoka | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Sanoka, Tomasz Matuszewski zwraca uwagę na brak obiektywności jednego z lokalnych portali internetowych. Podobnego zdania są mieszkańcy miasta, którzy podkreślają istotę wiarygodności redakcji tego portalu w komentarzach pod postem burmistrza na Facebooku.

Dwa dni temu na profilu burmistrza Sanoka na Facebooku pojawił się wpis opatrzony zdjęciem z napisem "Stop kłamstwom i pomówieniom". Pod tym wpisem wypowiedzieli się mieszkańcy a wśród nich Ilona Adamska, sanoczanka, autorka książek, wydawca i redaktor naczelna „Law Business Quality” i „Imperium Kobiet” oraz Prezes Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu.

 

Dlatego ruszyłam z kampanią „Nie hejtuję-motywuję”. Wraz z moimi ambasadorkami! Hejtowi mówimy stanowcze NIE! Trzymam kciuki! Prawda zawsze się obroni! Choć czasem trzeba dłużej poczekać. 

- napisała w komentarzu pod postem burmistrza. 

Poniżej cytujemy w całości i niezmienionej formie wpis Tomasza Matuszewskiego: 

Szanowni Państwo, przy okazji bezpośrednich spotkań często otrzymuję od Państwa pytania dotyczące polityki informacyjnej urzędu miasta Sanoka oraz urzędu burmistrza miasta. Jedno z nich brzmi, "Dlaczego portal esanok w swoich artykułach jest nastawiony negatywnie do działań realizowanych przez przedstawicieli Urzędu Miasta Sanoka?". Stoję na stanowisku i mam pełne podstawy, by tak w moim przekonaniu uważać, że prywatny portal esanok od początku mojej kadencji w sposób zaplanowany i konsekwentny prowadzi wobec swoich odbiorców, a zatem w większości mieszkańców Sanoka politykę dezinformacji, przekazywania faktów w sposób stronniczy i wybiórczy.


Ta polityka jest obliczona na zdyskredytowanie mojej osoby i moich współpracowników. Jest to działanie celowe i konsekwentne, które ma wyrobić w mieszkańcach Sanoka przekonanie, że burmistrz miasta albo nie robi nic, albo działa nieudolnie. Polegając na informacjach z tego portalu, można odnieść wrażenie, że w mieście nic się nie dzieje, a jedyne działania oparte są na błędnych decyzjach. Stanowczo się temu sprzeciwiam. To szkodliwa i perfidna polityka medialna. Przypomnę lub wyjaśnię tym z Państwa, którzy jeszcze tego nie wiedzą.


Wraz z objęciem urzędu burmistrza zdecydowałem o rozwiązaniu umowy na obsługę medialną urzędu miasta z firmą prowadzącą esanok. Właściciel tej firmy, który, o czym część z Państwa wie, w ostatnich wyborach kandydował na burmistrza Zagórza z poparciem partii Solidarna Polska. Nie jest też tajemnicą, że w wyborach w Sanoku medialnie wspierał mojego kontrkandydata. Przypomnę też, że za poprzedniej kadencji wspomniana firma posiadała umowy z urzędem miasta i innymi podmiotami miejskimi, dzięki którym uzyskała wynagrodzenie przekraczające ponad ćwierć miliona złotych.


Obecnie wskutek mojej decyzji miasto i podległe mu podmioty nie płacą już z Państwa pieniędzy tejże firmie. Łatwo sobie zatem wyobrazić poziom frustracji i złości z tego powodu. Co więcej, właściciel firmy, do której należy esanok, dopuścił się względem mojej osoby w 2018 roku przestępstwa i to na forum portalu esanok, za które został prawomocnie skazany w roku 2020 przez sąd rejonowy w Sanoku. Przyznacie Państwo, że w takich okolicznościach nie możecie Państwo liczyć, korzystając z portalu esanok, na rzetelną, pełną i obiektywną informację o mojej pracy i o sprawach sanockich.


To właśnie na tym portalu ilość wylewanego hejtu w komentarzach, kierowanego często w osoby niezwiązane z treścią artykułu powoduje, że część z nich zakłada kolejne sprawy sądowe związane z pomówieniami. Należy zadać sobie pytanie, czy właścicielowi/administratorowi właśnie tego portalu zależy wyłącznie na takim przekazie medialnym? Nie jest moją intencją ograniczanie Państwa prawa do informacji. Proszę jednak i namawiam, aby w imię zwykłej wygody nie ograniczali się Państwo do jednego źródła informacji.


Bądźcie świadomymi mieszkańcami Sanoka, czerpcie informacje z różnych źródeł i SAMI wyrabiajcie sobie pogląd na pracę burmistrza i stan spraw naszego miasta. Wszystkie rzetelnie przedstawione, istotne i bieżące informacje o tym, co dzieje się w naszym mieście i o wszystkich działaniach rady miasta i moich jako burmistrza znajdziecie Państwo na stronach Miasto Sanok,  Tygodnik Sanocki,  Inwestycje Sanok,  Sanok Miasto Kultury oraz na moim profilu na Facebooku Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski - Mieszkańcy.


Zachęcam wszystkich do korzystania z tych źródeł informacji o Sanoku i o tym co jako burmistrz robię i już zrobiłem. Korzystając z tych źródeł, będziecie mogli Państwo dowiedzieć się prawdy o naszej pracy,  dotychczasowych dokonaniach i sprawach bieżących, czyli tego, czego praktycznie nigdzie indziej  nie znajdziecie. Będziecie mogli wyrobić sobie własny  obiektywny pogląd na pracę burmistrza i stan spraw naszego miasta. Zachęcam gorąco.


Jakie jest zdanie Państwa na ten temat? Czekamy na opinie w komentarzach. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy