Reklama

Tłumy na Podkarpackim Forum Charyzmatycznym. Wierni debatowali o modlitwie uzdrowienia

Opublikowano:
Autor:

Tłumy na Podkarpackim Forum Charyzmatycznym. Wierni debatowali o modlitwie uzdrowienia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podkarpackie Forum Charyzmatyczne, które prowadzi zespół Mocni w Duchu z Łodzi oraz o. Remi Recław SJ, wpisało się już na stałe w grafik wydarzeń religijnych w Krośnie i w całym naszym regionie. Wielu mieszkańców Podkarpacia czeka na nie przez cały rok.

W tym roku VII Forum w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Krośnie odbyło się 4-5 listopada. Frekwencja biła rekordy: na trzy tygodnie przed wydarzeniem zapisy musiano zakończyć, ponieważ zgłosiło się ponad 2,5 tys. osób. Hala nie pomieściłaby ich więcej.

Tematem tegorocznego spotkania była modlitwa uzdrowienia, a gościem głównym - Marcin Zieliński, lider Wspólnoty Uwielbienia "Głos Pana" w Skierniewicach, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Prowadzi rekolekcje, wieczory chwały oraz modlitwy o uzdrowienie w Polsce i za granicą.

Przez dwa dni ogromna hala zamieniała się w świątynię, której sercem było tymczasowe tabernakulum po lewej stronie sceny. Nigdy nie było przed nim pusto, w przerwach miedzy konferencjami i modlitwą zawsze spora grupa osób trwała tam w milczeniu. Na scenie, obok ołtarza i ambonki, rozlokowali się Mocni w Duchu, którzy animowali śpiewy i modlitwy pod przewodnictwem jezuity, ojca Remigiusza Recława.

Uczestnikami byli ludzie młodzi i starsi, z rozmaitych wspólnot na Podkarpaciu – nie tylko charyzmatycznych, także z Sanoka; kapłani i siostry zakonne, niepełnosprawni na wózkach inwalidzkich, rodziny z dziećmi, nieraz całkiem małymi.

Wspólny mianownik corocznych spotkań to także sprawna organizacja całości, zapewniona przez krośnieńską parafię św. Piotra i św. Jana z Dukli i jej proboszcza ks. Jana Bielca, przy wsparciu władz Krosna i dyrektora MOSiR-u. Zaparkowanie, nocleg dla chętnych z soboty na niedzielę, zakup posiłków, przekąsek, kawy czy herbaty, nabycie książek, broszur i płyt nie stanowiły żadnego problemu.

Centrum każdego dnia była Eucharystia, której przewodniczyli biskupi archidiecezji przemyskiej. W sobotę był to ks. bp. Stanisław Jamrozek, osobiście związany z Odnową w Duchu Świętym, natomiast w niedzielę - metropolita przemyski ks. arcybiskup Adam Szal. Wspomniał o tym, że na Forum doświadczył żywego Kościoła.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE