Reklama

Terytorialsi z Podkarpacia wspierają akcję #ObiadyDlaBohaterów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: 3PBOT

Terytorialsi z Podkarpacia wspierają akcję #ObiadyDlaBohaterów - Zdjęcie główne

foto 3PBOT

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej nadal będą kontynuować akcję #ObiadyDlaBohaterów. W ramach projektu wspierani są kombatanci i sybiracy z terenu Podkarpacia.

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej od listopada 2020 roku realizują zadanie w zakresie dostarczania obiadów kombatantom i osobom starszym z terenu Podkarpacia. Akcja przynosi pozytywne rezultaty dzięki zaangażowaniu „Fundacji Nie Zapomnij o Nas”, „Stowarzyszeniu Odra Niemen” oraz Federacji Patriotycznej. To oni poprzez Pana Krystiana Filę - koordynatora przedsięwzięcia na Podkarpaciu przyczynili się do znalezienia darczyńców i zorganizowania obiadów dla najbardziej potrzebujących. 

 

Akcja „Obiady dla Bohaterów podczas epidemii” na Podkarpaciu trwa nieprzerwanie już 159 dni. Do dnia dzisiejszego wspólnymi siłami wraz z żołnierzami 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczyliśmy 2350 posiłków naszym bohaterom, okolicznościowe paczki na Święta Bożego Narodzenia, oraz Święta Wielkanocne. Udało się pozyskać nowe fundusze i od 06.05.2021 r. poszerzyliśmy akcję na  terenie  Dębicy, Rzeszowie i Stalowej Woli do 29 ciepłych posiłków dziennie dla naszych Bohaterów. 

 – mówi Krystian Fila koordynator akcji.

***

Wsparcie seniorów było pierwszym zadaniem, jakiego podjęli się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej po pojawieniu się pierwszego potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce. Działania te są prowadzone od 6 marca ubiegłego roku. Pomoc dla seniorów i kombatantów jest realizowana najczęściej przy współpracy z ośrodkami pomocy społecznej, organizacjami pozarządowymi lub poprzez telefoniczne pozyskanie informacji przez koordynatorów z brygad i batalionów. Jesteśmy również otwarci na indywidualne potrzeby kombatantów. Są to osoby starsze, o które szczególnie dbamy, aby pozostali w domach i unikali kontaktów z potencjalnymi nosicielami COVID-19.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy