Reklama

Terytorialsi z Podkarpacia pomagają rodzinom z podtopionej „Troi Północy”

Opublikowano:
Autor:

Terytorialsi z Podkarpacia pomagają rodzinom z podtopionej „Troi Północy” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od początku powodzi żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagają mieszkańcom Podkarpacia w usuwaniu skutków po żywiole. Wiele rodzin pozostało bez dachu nad głową. W piątek 10 lipca terytorialsi dostarczyli dodatkowy kontener mieszkalny dla rodziny z Trzcinicy.

Piątek 10 lipca – żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej nadal realizują działania przeciwpowodziowe na terenach powiatów przemyskiego, przeworskiego, rzeszowskiego, łańcuckiego oraz jasielskiego. Wczesnym rankiem terytorialsi z 33. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT z Dębicy przekazali dodatkowy kontener mieszkalny rodzinie z Trzcinicy, która pozostała bez dachu nad głową. To już drugi kontener mieszkalny dostarczony dla pięcioosobowej rodziny. Pierwsze dwa kontenery mieszkalny i sanitarny terytorialsi postawili na podwórku powodzian w środę – 8 lipca.

Misją żołnierzy WOT w czasie pokoju jest między innymi: wspieranie społeczności lokalnych w sytuacjach usuwania skutków klęsk żywiołowych, niesienie pomocy powodzianom, jak również wsparcie służb w czasie akcji poszukiwawczych. Podkarpaccy terytorialsi wywiązują się ze swoich obowiązków w wielu obszarach na najwyższym poziomie. Od początku pandemii pomagają kombatantom, osobom starszym, organizują kordony sanitarne w placówkach medycznych a zespoły medyczne od kwietnia, pobierają wymazy od osób przebywających na kwarantannie. W miniony piątek i sobotę terytorialsi organizowali mobilny punkt poboru wymazów metodą „drive thru” w Jarosławiu. Natomiast od 23 czerwca żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagają mieszkańcom Podkarpacia w usuwaniu skutków powodzi, która nawiedziła nasz region.

Pomoc w sytuacjach kryzysowych lub klęskach żywiołowych w rejonie odpowiedzialności 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, to jeden z ważniejszych celów i misji naszej formacji. Wsparcie społeczeństwa w sytuacjach kryzysowych stawiane jest na pierwszym miejscu. Żołnierze już wielokrotnie udowodnili swoim działaniem przywiązanie do swoich sołectw, gmin i powiatów oraz naszej małej podkarpackiej stolicy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE