Reklama

Terytorialsi wykonali wymazy nauczycielom [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 3 tysiące wymazów pobrali od nauczycieli klas I-III żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jednostka została zaangażowana w pomoc do przeprowadzenia akcji badań przesiewowych w tej grupie zawodowej, aby przygotować pedagogów do bezpiecznego powrotu do nauczania stacjonarnego już od najbliższego poniedziałku.

W dniach od 11 do 15 stycznia podkarpaccy terytorialsi przeprowadzili testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników administracyjnych szkół. Każdego dnia do pobierania wymazów zaangażowanych było około 40 żołnierzy z batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku. Nasi ochotnicy codziennie kierowani byli do wyznaczonych przez Sanepid punktów pobrań rozmieszczonych w szkołach na terenie całego Podkarpacia. W czasie pięciodniowej akcji testów przesiewowych nasi medycy wykonali blisko 2 tys. wymazów.

Żołnierze z Podkarpackiej Brygady OT pobierali też wymazy w przyszpitalnych punktach pobrań „drive thru”. Codziennie do tych miejsc zgłaszają się osoby kierowane przez lekarzy rodzinnych i pracowników stacji sanitarnych. Tym razem obsługiwano również nauczycieli i pracowników administracyjnych szkół. W okresie od poniedziałku do piątku na punktach „drive thru” terytorialsi pobrali ok. 1300 wymazów. W sumie żołnierze – medycy z 3PBOT wykonali blisko 3 tys. wymazów

Od kwietnia ubiegłego roku, na wniosek wojewody podkarpackiego nasza Brygada deleguje  4 a niekiedy 6 zespołów medycznych do wsparcia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Żołnierze pobierają wymazy mobilnie w domach osób przebywających w kwarantannie, DPS, wyznaczonych placówkach medycznych,  metodą „drive thru” oraz „walk thru”. W sumie w 2020 roku nasi medycy pobrali blisko 15 tys. wymazów.

- relacjonuje kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej Im. płk. Łukasza Cieplińskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy