Reklama

Terytorialsi wspierają pielęgniarki i położne [FOTO]

Opublikowano: sob, 2 maj 2020 13:01
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Terytorialsi z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej od początku zwalczania choroby COVID-19 wspierają różne działania. Tym razem włączyli się w akcję wsparcia Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Rzeszowie. Na ręce przewodniczącej izby środki ochrony indywidualnej przekazał osobiście dowódca brygady.

Wsparcie szpitali i służb sanitarnych to jeden z najważniejszych obszarów działań w ramach operacji „Odporna wiosna”. Działania te ukierunkowane są na pomoc tym, którzy są na pierwszej linii ognia w walce z COVID-19. W ciągu miesiąca trwania operacji żołnierze mojej brygady wspierali trzynaście szpitali. Na wniosek wojewody deleguję trzy zespoły medyczne do wsparcia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Żołnierze pobierają wymazy mobilnie w domach osób przebywających w kwarantannie, w szpitalach i DPS-ach. Dzisiaj byliśmy w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych, by w tym trudnym dla nich czasie pomóc „białemu personelowi” przekazując środki ochrony indywidualnej – powiedział płk Dariusz Słota, dowódca podkarpackich terytorialsów.

Zapobieganie i opóźnianie rozprzestrzeniania się koronawirusa wymaga podjęcia szybkich działań na wczesnym etapie, kiedy istnieje możliwość wpływu na tempo i zasięg jego transmisji. W tym celu Wojska Obrony Terytorialnej zmieniają model funkcjonowania formacji ze szkoleniowego na przeciwkryzysowy. Wychodząc naprzeciw pandemii, żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej angażują się na różnych płaszczyznach. Wspierają operację drukowania przyłbic ochronnych, szyją maseczki, ale również udzielają wsparcia poprzez dystrybucje środków sanitarnych. Tym pomagają pielęgniarkom i położnym.

Obecna sytuacja pielęgniarek i położnych jest bardzo trudna w czasie pandemii, stanęliśmy między innymi przed faktem niedostatecznego zabezpieczenia kadr pielęgniarskich i położniczych w środki ochrony indywidualnej i ograniczonych możliwości ich zakupu, dlatego każde wsparcie w tym zakresie jest bezcenne. Dziękuję bardzo 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej za przekazany bezpłatnie materiał i za całokształt dotychczasowej współpracy. Dzięki takim działaniom wzrasta poczucie bezpieczeństwa pielęgniarek i położnych pracujących bezpośrednio z pacjentami – powiedziała Anita Drążek - przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Rzeszowie

W ramach walki z pandemią żołnierze podkarpackiej BOT udzielają wsparcia kombatantom i żołnierzom Armii Krajowej, osobom starszym oraz przebywającym w kwarantannie. Działania prowadzone są również w zakresie zbiórki krwi, wsparcia Ośrodków Pomocy Społecznej, samorządów, szpitali, Caritasu, Domów Pomocy Społecznej, a także na szczeblu WOT działa infolinia wsparcia psychologicznego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE