Reklama

Terytorialsi mają pomoc we krwi

Opublikowano: wt, 3 maj 2022 06:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Żołnierze 3.PBOT wraz ze strażakami i policjantami po raz kolejny licznie odpowiedzieli na apel uzupełnienia zapasów Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Dzięki akcji zbiórki krwi zorganizowanej w Łańcucie, zebrano blisko 30 litrów krwi. Podczas wspólnej zbiórki krwi służb mundurowych krwiodawcy przekazali także ponad 500 czekolad dla dzieci uciekających do naszego kraju z Ukrainy.

W miniony weekend - 30 kwietnia - w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie krew oddali żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady OT,  strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie oraz mieszkańcy powiatu łańcuckiego. W akcję zbiórki krwi służb mundurowych włączył się także Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Łańcucie oraz Miasto Łańcut. W akcji udział wzięło pod 80 krwiodawców, dzięki czemu do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddano blisko 30 litrów krwi.

- Podkarpaccy Terytorialsi już kolejny raz współpracują ze strażakami i policją z rejonu powiatu łańcuckiego, tym razem nie jest to akcja kryzysowa, ale misja, jaką jest honorowe krwiodawstwo. Krew jest najcenniejszym darem, jaki może dać człowiek człowiekowi. Mundurowi stawiając się tak licznie kolejny raz wspólnie udowodnili, jak wielką wartością jest bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi.

– mówi, ppor. Gabriel Leniar, współorganizator zbiórki krwi mundurowych w Łańcucie.

Wsparcie lokalnej społeczności jest wpisane w misję i zadania 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.  Żołnierze regularnie organizują zbiórki krwi na terenie całego Podkarpacia, jak również z chęcią wspierają i włączają się we wszelkie akcje kolegów z innych rodzajów służb mundurowych, zasilając wspólnie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Podkarpaccy terytorialsi zawsze licznie odpowiadają na sygnał uzupełnienia niezbędnych zapasów, by z głębi serca podzielić się z mieszkańcami Podkarpacia tym bezcennym darem.

W 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy ponad 600 Honorowych Dawców Krwi, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Są to osoby, które w ten sposób bezinteresownie ratują życie i zdrowie innych ludzi. Od początku istnienia Brygady, żołnierze dokonali już ponad 4000 donacji, oddając ponad 1800 litrów krwi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy