Reklama

„Terytorialsi mają pomoc we krwi” - oddadzą krew z okazji Dnia Dziecka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Paulina Lęcznar

„Terytorialsi mają pomoc we krwi” - oddadzą krew z okazji Dnia Dziecka - Zdjęcie główne

foto Paulina Lęcznar

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka dadzą przykład najmłodszym, oddając krew. To już kolejny raz terytorialsi zdecydowali się odpowiedzieć na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. W tym dniu wojsko również przygotowało ciekawe atrakcje dla dzieci.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka żołnierze 3.PBOT oddadzą krew. „Terytorialsi mają pomoc we krwi” to hasło, na które żołnierze od początku istnienia brygady reagują natychmiast.

 

 

Dlatego z głębi serca, dla swoich bliskich, sąsiadów i społeczeństwa w najbliższą środę (2 czerwca) krew odda blisko 50 żołnierzy wraz ze swoimi rodzinami. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wraz z personelem rozpocznie pracę o godz. 9.00 na placu zabaw przy ul. Bieckiej (Osiedle Projektant).  

Żołnierze 31. Batalionu Lekkiej Piechoty z Rzeszowa przygotowali punkt promocyjny połączony z pokazem sprzętu wojskowego, który jest na wyposażeniu każdego Terytorialsa. Dla naszych milusińskich nasi żołnierze przygotowali wiele ciekawych atrakcji, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

***

Od kwietnia żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej założyli Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „Terytorials”. To ich pierwsza  inauguracyjna  zbiórka krwi. W podkarpackiej brygadzie służy ok 600 honorowych dawców krwi, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Są to osoby, które w ten sposób niejednokrotnie bezinteresownie ratują życie i zdrowie innych ludzi.  W sumie od powstania 3. PBOT żołnierze oddali 1567 litrów krwi.  W ostatnim czasie terytorialsi wsparli Regionalne i Terenowe Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na Podkarpaciu w następujących projektach: „Terytorialsi mają pomoc we Krwi”, „SpoKREWnieni Służbą”, „Apel - Krew”, „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”, „Kropla drąży skały”, „Krwioobieg Terytorialsa” czy też „100 litrów krwi na 100 lecie Niepodległości”. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy