Reklama

Terytorialsi dostarczali sprzęt AGD do powodzian z Podkarpacia [FOTO]

Opublikowano: sob, 18 lip 2020 15:34
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczali sprzęt AGD dla rodzin poszkodowanych podczas czerwcowej powodzi z powiatów przemyskiego, łańcuckiego i rzeszowskiego. W dystrybucję zostało zaangażowanych 20 żołnierzy ochotników oraz 6 pojazdów ciężarowych.

Sprzęt AGD dzięki terytorialsom trafił do 68 rodzin zamieszkałych w Łańcucie, Markowej, Kańczudze, Chmielniku, Hyżnem, Jaworniku Polskim, oraz Dubiecku. Są to mieszkańcy, którzy najbardziej ucierpieli podczas czerwcowej powodzi, jaka przeszła przez Podkarpacie, niszcząc wiele gospodarstw oraz pozbawiając właścicieli dachu nad głową. Fundatorem pralek, lodówek i kuchenek jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

W ubiegłym tygodniu tj. 9 i 10 lipca prezes PGNiG Jerzy Kwieciński był z pomocą u powodzian z Trzcinicy powiat jasielski oraz Birczy powiat przemyski. Wówczas dostarczyli sprzęt AGD do blisko 100 rodzinom.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej zadanie dystrybucji sprzętu AGD realizowała na wniosek wojewody podkarpackiego Pani Ewy Leniart. Do poszkodowanych rodzin lodówki, pralki i kuchenki dostarczyli żołnierze z rzeszowskiego i jarosławskiego Batalionu Lekkiej Piechoty WOT.

Pomoc w sytuacjach kryzysowych lub klęskach żywiołowych w rejonie odpowiedzialności 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, to jeden z ważniejszych celów i misji naszej formacji. Wsparcie społeczeństwa w sytuacjach kryzysowych stawiane jest na pierwszym miejscu. Żołnierze już wielokrotnie udowodnili swoim działaniem przywiązanie do swoich sołectw, gmin i powiatów oraz naszej małej podkarpackiej stolicy.

„Zawsze gotowi, Zawsze blisko”

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE