Reklama

Terytorialsi ćwiczyli na poligonie w Nowej Dębie z czołgistami z Żurawicy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Terytorialsi z Niżańskiego Batalionu Lekkiej Piechoty w ubiegłą sobotę ćwiczyli na poligonie w Nowej Dębie z czołgistami z Żurawicy. W ramach wspólnego szkolenia żołnierze z Niska mieli za zadanie prowadzić ubezpieczenie rejonu działania 1 Batalionu Czołgów z Żurawicy.

Wspólne ćwiczenie żołnierzy z 32 Batalionu Lekkiej piechoty z Niska wraz z żołnierzami 1 Batalionu Czołgów z Żurawicy  rozpoczęło się wcześnie rano w sobotę 20 lutego, a zakończyło późnym wieczorem.

 


Czytaj także:  Konferencja prasowa posła na sejm. Poruszono temat poszerzenia granic Sanoka! [VIDEO] 

W tym czasie wydzielony pododdział żołnierzy z 3 Podkarpackiej Brygady OT współdziałał z „pancerniakami” udzielając im wsparcia podczas działań taktycznych. Głównym zadaniem terytorialsów z Niska było ubezpieczenie rejonu wyjściowego batalionu czołgów oraz ubezpieczenie przeprawy przez most towarzyszący. Wykonywane zadania taktyczne odbywały się na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie. Wykonano też rekonesans, który będzie przepustką do kolejnych wspólnych ćwiczeń.

 

Współdziałanie z żołnierzami 3 PBOT na poligonie w Nowej Dębie było dobrą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy ćwiczącymi wojskami oraz przygotowaniem do wzajemnego wspierania się w rejonach odpowiedzialności służbowej w czasie kryzysu i działań bojowych. Należy podkreślić, że głównym zadaniem WOT w czasie wojny jest udzielenie wsparcia wojskom operacyjnym. Deklarujemy swoją gotowość do współpracy i dalszych szkoleń z terytorialsami.

  – powiedział po ćwiczeniu ppłk Rafał Kluz – dowódca 1 Batalionu Czołgów z Żurawicy.

 


Czytaj także: Rudawka Rymanowska Kraina lodu [ZDJĘCIA]

 

To już kolejny test wiedzy i umiejętności taktycznych podkarpackich terytorialsów. Po czterech latach szkolenia żołnierze z Podkarpacia po raz kolejny sprawdzili się we wspólnym praktycznym ćwiczeniu z jednostkami wojsk operacyjnych. W ubiegłym roku w czerwcu na poligonie w Nowej Dębie wydzielony pododdział żołnierzy z Rzeszowskiego Batalionu Lekkiej Piechoty współdziałał z 10 Brygadą Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa. Zakres zadań obejmował wiedzę i umiejętności, nabyte przez żołnierzy OT  w czasie trzyletniego cyklu szkolenia.

 

***

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” została utworzona w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. Dowódcą brygady jest płk Dariusz SŁOTA. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy