Reklama

Terytorialsi będą przysięgać w Rzeszowie

Opublikowano:
Autor:

Terytorialsi będą przysięgać w Rzeszowie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższą niedzielę 14 lutego o godz. 10.00 w Rzeszowie 73 terytorialsów wypowie słowa roty przysięgi. Wśród nich będzie 10 kobiet. Żołnierze złożą przysięgę na sztandar 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Ten dzień jest szczególny i wyjątkowy, ponieważ będziemy obchodzić także 79. rocznicę Powstania Armii Krajowej, której tradycji spadkobiorcami są Wojska Obrony Terytorialnej. Ze względu na panującą pandemię, uroczystość odbędzie się na terenie 31 Batalionu Lekkiej Piechoty przy ulicy Langiewicza 4 w Rzeszowie, z zachowaniem wszelkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego Wojska Polskiego w sprawie COVID 19. 

Przysięga wojskowa jest zwieńczeniem dwóch 16-dniowych kursów szkolenia podstawowego, które odbyły się w Rzeszowie i Nowej Dębie. Organizatorami „szesnastki” były rzeszowski i sanocki Batalion Lekkiej Piechoty, gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów ochotnicy uczyli się praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na współczesnym polu walki, udzielania pierwszej pomocy oraz topografii. „Szesnastka” to dopiero początek drogi szkoleniowej terytorialsów – cykl szkolenia, trwa trzy lata i podzielone jest kolejno na etapy szkolenia indywidualnego, specjalistycznego i zgrywającego. 

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała 

w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład Brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. Dowódcą brygady jest płk Dariusz SŁOTA.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy