Reklama

Reklama

Terytorialsi będą przysięgać w Jarosławiu

Opublikowano: 25 listopada 2020 14:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższą niedzielę w Jarosławiu, odbędzie się uroczystość złożenia przysięgi wojskowej przez żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na terenie 34. Batalionu Lekkiej Piechoty przy ul. 3-maja w Jarosławiu słowa roty wypowie 46 żołnierzy ochotników naszej formacji.

29 listopada o godz. 11.00 w Jarosławiu 46 terytorialsów wypowie słowa roty przysięgi. Wśród nich będzie 14 kobiet. Żołnierze złożą przysięgę na sztandar 3.PBOT, który w 80. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego i w dniu święta Wojsk Obrony Terytorialnej płk Dariusz Słota - dowódca brygady odebrał z rąk Zwierzchnika Sił Zbrojnych, Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

 Ze względu na panującą pandemię, uroczystość odbędzie się na terenie 34. Batalionu Lekkiej Piechoty przy ulicy 3-maja 67 w Jarosławiu z zachowaniem wszelkich zaleceńGłównego Inspektora Sanitarnego Wojska Polskiego w sprawie COVID 19. 

Przysięga wojskowa jest zwieńczeniem 16-dniowego szkolenia podstawowego, które odbyło się 
w Jarosławiu. Organizatorem „szesnastki” był 34. Batalion Lekkiej Piechoty z Jarosławia, gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów ochotnicy uczyli się praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na współczesnym polu walki, udzielania pierwszej pomocy oraz topografii.

„Szesnastka” to dopiero początek szkolenia terytorialsów – cykl szkolenia, trwa trzy lata i podzielony jest kolejno na etapy szkolenia indywidualnego, specjalistycznego i zgrywającego. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.