Reklama

Technologia może usprawnić ruch drogowy, lecz może również doprowadzić do tragedii. Uważaj na drodze

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: freepik

Technologia może usprawnić ruch drogowy, lecz może również doprowadzić do tragedii. Uważaj na drodze - Zdjęcie główne

foto freepik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Na Drodze - Patrz i Słuchaj" to następna edycja akcji mająca zapewnić większe bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Na Drodze – Patrz i Słuchaj, to kolejna edycja akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Celem działań jest uświadamianie i przypominanie uczestnikom ruchu, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, koncentracja, obserwowanie drogi i jej otoczenia, nawiązanie kontaktu wzrokowego pieszy-kierowca to czynniki, które znacząco wpływają na bezpieczeństwo.

Postęp technologii oraz ciągła potrzeba bycia online sprawiają, że z jednej strony wszelkie nowinki techniczne ułatwiają i mają wpływ na bezpieczeństwo na drodze, z drugiej natomiast mogą pośrednio przyczynić się do tragedii. Telefony, słuchawki, tablety czy też „urządzenia GPS” pomagają, ale także rozpraszają uwagę.

 

Dynamicznie zmieniające się sytuacje drogowe powodują, że zagrożenie może powstać w bardzo krótkim czasie. Na tragiczne konsekwencje zdarzeń drogowych, szczególnie narażeni są niechronieni uczestnicy ruchu. Jest to bardzo duża grupa użytkowników dróg. Należą do niej piesi, rowerzyści, motorowerzyści, motocykliści, użytkownicy hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, a także urządzeń wspomagających ruch.

 

Bez względu na to, w jakim charakterze korzystamy z drogi, dla własnego bezpieczeństwa stosujmy zasadę, która jest hasłem prowadzonej akcji: Na Drodze – Patrz i Słuchaj!

*Źródło - KPP*

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy