Reklama

Te sprawy urzędowe załatwialiśmy w 2022 roku najczęściej w Sanoku [RANKING]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Te sprawy urzędowe załatwialiśmy w 2022 roku najczęściej w Sanoku [RANKING] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zastanawialiście się kiedyś, które sprawy urzędowe Polacy załatwiają najczęściej? Możecie się tego dowiedzieć, sprawdzając liczbę ściągniętych przez internet wniosków. Warto to zrobić choćby po to, żeby upewnić się, że o żadnej istotnej sprawie nie zapomnieliście i nie grożą Wam upomnienie, odsetki czy kara. Sprawdziliśmy przy okazji ile i jakich wniosków wpłynęło w Sanoku.

Wymiana dowodu, dodatek osłonowy, rejestracja pojazdu. Czego jeszcze Polacy szukali w internecie lub urzędzie?

Tak było w roku 2022 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sanoku:


W wydziale Spraw Obywatelskich i Społecznych w sanockim Urzędzie Miasta natomiast sprawa wniosków w 2022 roku wyglądała tak:

⇒ Wnioski o wyrobienie dowodu osobistego   - 3399;
⇒ Zameldowania, wymeldowania (druki meldunkowe)  - 1277;
⇒ Zarejestrowano i nadano 801 nr pesel dla obywateli Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa;
⇒ Utworzono 366 profili zaufanych (PZ) dla obywateli Ukrainy objętych specustawą;
⇒ Z zakresu Centralnej Ewidencji i informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG):

  • wnioski o wpis: 83, 
  •  o zmianę wpisu: 370, 
  •  o wykreślnie wpisu 122,
  •  o zawieszenie lub wznowienie działalności 250.
 

Wzoru tych wniosków szukaliśmy w sieci. Sprawy urzędowe, których nie możesz przegapić

Przeanalizowaliśmy informacje z serwisu jakiwniosek.pl i sprawdziliśmy, które wzory wniosków były najczęściej poszukiwane, a następnie ściągane. 

Jak się okazuje, jak co roku, dużą popularnością cieszyły się sprawy z kategorii "Nieruchomości" – należą do nich pozwolenie na budowę i rozbiórkę, dodatek mieszkaniowy oraz wszystkie dodatki do ogrzewania. Równie popularne są sprawy zamieszczone w kategorii "Komunikacja", czyli wszystkie te związane z pojazdami i uprawnieniami do ich prowadzenia.

Nie tylko nieruchomości i komunikacja. Pamiętamy o 500 plus, 300 plus i wymianie dokumentów

Jak co roku bardzo często załatwianymi sprawami były: rejestracja pojazdu oraz wydanie prawa jazdy. Polacy nie rzadziej odwiedzali kategorie "Obywatel" i "Społeczeństwo", w których znajdują się sprawy związane z życiem codziennym – mowa o świadczeniach, 500 plus i 300 plus  oraz dokumentach, takich jak dowód osobisty, paszport, czy Karta Dużej Rodziny.

Nikomu nie trzeba przypominać, że miniony rok był burzliwy, m.in. ze względu na wojnę w Ukrainie. To właśnie z tego powodu liczba Ukraińców, którzy mieszkają obecnie w Polsce, jest znacznie wyższa niż przed 2022 rokiem. I to z ich powodu na stronach urzędów pojawiła się kategoria "Cudzoziemcy", w której znajdują się treści dla przybyszów z zagranicy. Sprawy dotyczące wyrobienia numeru PESEL czy świadczeń pieniężnych dla cudzoziemców również cieszyły się w zeszłym roku sporą popularnością. 

Ranking został stworzony w oparciu o grupę 6,3 mln użytkowników. Chcecie poznać szczegóły? Wróćcie do początku tekstu i zajrzyjcie do naszej galerii. 

Artykuł pochodzi z portalu korso24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy