Reklama

Tajemniczy lot

Opublikowano:
Autor:

Tajemniczy lot - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zadzwonił do redakcji mieszkaniec Stanów Zjednoczonych Ameryki, który pochodzi z Podkarpacia. Interesuje się lotami pasażerskimi. Bardzo często obserwuje je w specjalnej aplikacji internetowej.

1 kwietnia w godzinach popołudniowych czasu polskiego zaobserwował dziwny lot nad terytorium Polski. Samolot nieoznakowany, bez numeru, wystartował z cywilno-wojskowego lotniska w Czechach. Miał tylko nazwę.

- To był duży samolot – opowiada pan Tomasz. – Nad Podkarpaciem krążył mniej więcej od długości geograficznej Sanoka do granicy polsko-ukraińskiej i z powrotem.

Trwało to ponad godzinę. Nasz czytelnik postanowił zainterweniować. Zadzwonił na lotnisko, z którego samolot wystartował. Przeprowadził rozmowę z kontrolą lotów.

- Potem nagle samolot zniknął z pola widzenia – dopowiada czytelnik.

Na dowód zaistniałej sytuacji mężczyzna przedstawił nam dokumentację zdjęciową tego dziwnego lotu.

- Myślę, że może tu chodzić o rozpylanie takich szkodliwych związków chemicznych, jak aluminium – podkreślił czytelnik. – W USA nagminnie przeprowadzane jest opryskiwanie nieba, żeby zlikwidować dziurę ozonową. Jeśli chodzi o wspomniany lot nad Polską, to pogoda do naprysków była w tym dniu idealna. Jeśli to był lot treningowy, to zastanawiające, że nie przeprowadzono go nad górami – dodał.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Urzędem Lotnictwa Cywilnego w Warszawie.

- Mam za mało danych – skomentowała sprawę Marta Chylińska, pracownica biura prasowego. – Polska Agencja Żeglugi Powietrznej może obserwować samoloty na radarze.

Przesłaliśmy również informacje na ten temat wraz ze zdjęciami od pana Tomasza do rzecznika prasowego wspomnianej agencji. Nadal oczekujemy na komentarze. Do tematu powrócimy.   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE