Reklama

Tajemnicza śmierć na Podkarpaciu. Czy ciało znalezionego w lesie mężczyzny rozszarpały wilki?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Tajemnicza śmierć na Podkarpaciu. Czy ciało znalezionego w lesie mężczyzny rozszarpały wilki? - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podchodzące pod domostwa wilki, to już fakt, który nikogo dzisiaj nie dziwi. - Panoszą się wszędzie i wchodzą na podwórka w biały dzień - mówią mieszkańcy Podkarpacia. - Przecież tylko patrzeć jak na naszych oczach dziecko złapią i zagryzą. Dzisiaj przed 7 rano w Wygnance porwały i zagryzły psa, a sarnę goniły koło przystanku, gdzie stały dzieci. Czy taki właśnie los spotkał zaginionego w grudniu mieszkańca powiatu przemyskiego? Czy zagryzły go wilki?

64-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego zaginął w grudniu. Wyszedł z domu i do niego nie powrócił. Teraz, w styczniu znaleziono jego zwłoki, które jak stwierdzono, zostały objedzone przez zwierzęta. 

Nie ma pewności, co za gatunek zostawił ślady. Nie ma dowodów na udział wilków, czy innych drapieżników w śmierci człowieka i pozostawienia śladów na szczątkach. Postępowanie prowadzi policja i prokuratura w Przemyślu. Funkcjonariusze i prokurator byli na miejscu zdarzenia, a ślady zostały zabezpieczone - powiedział. W najbliższym czasie będziemy zwracać się pisemnie do policji o przedstawienie informacji z miejsca, gdzie zostało znalezione ciało

- mówi Łukasz Lis, rzecznik prasowy RDOŚ w Rzeszowie.

Pomimo tego, że ani RDOŚ, ani prokuratura nie jest w stanie potwierdzić czy ciało zostało objedzone przez wilki, na wiosce huczy. Mieszkańcy obawiają się. Zbyt dużo przypadków w ostatnim czasie pojawiania się wilków w okolicy domostw, spowodował ten strach.

Na stronie Koła Łowieckiego "Bór" w Birczy ukazała się w zeszłym roku informacja, opatrzona zdjęciami pod alarmującym tytułem "Wilcze watahy liczniejsze niż stada ich żywicieli!" Z informacji wynikało, że myśliwi z Koła Łowieckiego "Ryś", w okolicach Koniuszej w gminie Fredropol, zarejestrowali wilczą watahę w liczbie 16 osobników. Trudno jednak uznać to stanowisko za miarodajne, ze względu na to, że środowisko łowieckie postuluje odstrzał redukcyjny wilka, który jest w Polsce objęty całkowitą ochroną. 

Mieszkańcy Podkarpacia coraz bardziej obawiają się wilków, a z kolei te stają się coraz bardziej zuchwałe. Dzisiaj otrzymaliśmy na kontakt wiadomość od mieszkańca Wygnanki, że wilk zagryzł psa pod domem. A kolejne osobniki widziane były w okolicy przystanku autobusowego, na którym stały dzieci, czekające na autobus szkolny.

Wracając do sprawy znalezionego ciała mężczyzny, na końcowe wnioski trzeba zaczekać. Na razie prokuratura ma zbyt mało dowodów w sprawie.

Ciało zostało odnalezione po długim czasie od zaginięcia, bo po ponad dwóch tygodniach. Ciało zostało naruszone prawdopodobnie przez padlinożerne zwierzęta. Nie wiadomo czy to były wilki czy to były lisy, czy też inne zwierzęta leśne. Nie mamy na to ani żadnych dowodów ani badań. Trudno to na ten moment ustalić, ponieważ nie ma protokołu z sekcji. Nie można ustalić konkretnej przyczyny zgonu, ponieważ brak jest po prostu narządów zewnętrznych. Pobrane zostały materiały do dalszych badań. Dlatego z ostatecznymi rozstrzygnięciami musimy poczekać aż do momentu zgromadzenia pełnego materiału dowodowego. Będą również wykonywane inne czynności, które pozwolą jakby ustalić pełny obraz tej sytuacji. Przede wszystkim wyniki badań zleconych po sekcji

- informuje nas rzecznik Prokuratora Okręgowego w Przemyslu, Marta Pętkowska.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy