Reklama

Tadeusz Osękowski z Koła Łowieckiego „Sęp” w Sanoku ustrzelił czwartego "Byka Roku"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum | BŁ nr 6/2021

Tadeusz Osękowski z Koła Łowieckiego „Sęp” w Sanoku ustrzelił  czwartego "Byka Roku" - Zdjęcie główne

foto Archiwum | BŁ nr 6/2021

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wśród zgłoszeń do trzeciego konkursu BŁ i FH Knieja w Krakowie na najcięższy wieniec byka jelenia szlachetnego znalazło się aż pięć trofeów o masie brutto powyżej 10 kg. W poprzednich dwóch latach zwyciężali myśliwi z okręgu bialskiego. Tym razem najmocniejsze byki padły po przeciwnej, zachodniej stronie kraju.

Wieniec o masie brutto równej 12,2 kg zdobył Henryk Krupiczowicz z KŁ „Ryś” w Nowogardzie (Zachodniopomorskie). Byk ważący 148 kg, oceniony na 10 lat i nieformalnie wyceniony medalowo na przeszło 236 pkt wg formuły CIC padł 30 września 2020 r. W ręce myśliwego powędruje nagroda główna – luneta Meopta MeoStar R2 2,5–15x56 RD.

 

Niewiele lżejsze jest trofeum Jacka Piaseckiego, zdobyte 11 grudnia minionego roku w KŁ „Żbik” w Mosinie (Wielkopolska). Wieniec byka o masie tuszy 165 kg i w wieku ocenionym na 10 lat waży 12,14 kg brutto. Nieformalna wycena przeprowadzona przez ZO PZŁ w Poznaniu przyznała mu 228,43 pkt wg formuły CIC. Trzecie na podium trofeum (11,06 kg) należy z kolei do Jacka Pokorskiego. Noszący je byk (130 kg masy, 11 lat) został strzelony 31 stycznia br. w KŁ „Rega” w Gryficach (Zachodniopomorskie).

Dopiero za nim uplasowało się trofeum z południowo-wschodniej części kraju. Wieniec ważący 10,54 kg (masa byka 215 kg, wiek 11 lat) udało się zdobyć 3 września ub.r. Tadeuszowi Osękowskiemu, członkowi KŁ „Sęp” w Sanoku. Miejsce piąte to znów zachód Polski. Lech Dadyński 24 października ub.r. strzelił w KŁ „Tracz” w Zaborze (Lubuskie) jelenia o 10,2-kilogramowym wieńcu (masa tuszy 130 kg, wiek 11 lat), wycenionym w okręgu zielonogórskim na 216,3 pkt wg formuły CIC.

 

Do stawki zgłoszonych do konkursu ponad dziesięciokilowych trofeów nie załapał się wieniec o masie 9,3 kg (masa tuszy 224 kg, wiek 10 lat), zdobyty 14 września ub.r. przez Andrzeja Mietłę w łowisku KŁ „Hubertus” w Brzesku (Małopolska).

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, zdobycia byków o imponujących trofeach. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy