Reklama

Ta kamienica straszy...

Opublikowano:
Autor:

Ta kamienica straszy... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Sanoku przy ulicy Jagiellońskiej 48 stoi zaniedbany XIX-wieczny budynek zwany "Murowanką". Czy będzie wyremontowany? Ten problem zgłosił nam zniesmaczony czytelnik, który nie może zaakceptować stanu kamienicy.

- Woła ona o pomstę do nieba - mówi z oburzeniem pan Jan. - Już 20 lat temu miała zostać rozebrana. Wydaje mi się, że budżet miasta nie padnie na kolana, jeśli ten budynek zostanie pomalowany, a trawa wokół niego wykoszona. To największa rudera w Sanoku - kwituje.

W sprawie wypowiedział się Wiesław Pyrcak, pracownik Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej.

- Podzielam pogląd, że budynek jest w złym stanie - mówi. - To jest pierwszy obiekt do wysiedlenia i przyspieszonej śmierci technicznej. Jest w takim położeniu, że przesłania zjazd, więc niezwłocznie tą sprawą należałoby się zająć.

- Są plany, by ten budynek wysiedlać i przeznaczyć do wyburzenia - potwierdza Jacek Gomułka, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Lokalowej. - W dzisiejszych czasach każdy obiekt daje się wyremontować. Problemem jest to, ile trzeba na to pieniędzy. Będziemy systematycznie przeprowadzać prace. Lokatorzy nie pójdą na bruk. A na skrzyżowaniu będzie lepsza widoczność - podsumowuje.

Więcej w 26 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE