Reklama

Szymon Hołownia w Sanoku Będzie ciekawie i sympatycznie!

Opublikowano:
Autor:

Szymon Hołownia w Sanoku  Będzie ciekawie i sympatycznie! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek, 28 bm. o godz. 18 w Sali Gobelinowej sanockiego zamku gościć będziemy SZYMONA HOŁOWNIĘ, pisarza, dziennikarza, publicystę, od dwunastu lat współprowadzącego z Marcinem Propkopem popularny program telewizyjny „Mam talent”, założyciela fundacji KASISI, udzielającej pomocy rodzinom z biedniejszych regionów Afryki m. in. w Zambii, propagatora ochrony klimatu i promocji zdrowia.

Organizatorem spotkania jest zamieszkały we Wrocławiu sanoczanin Aleksander Twardowski, przedsiębiorca, działacz społeczny, felietonista.
Szymona Hołownię polubiłem za jego podejście do życia, otwartość i bezkompromisowość, które od lat odkrywa przed światem w swoich felietonach zamieszczanych m. in. w „Gazecie Wyborczej”, „Newsweeku”, „Tygodniku Powszechnym”. Uważany za pisarza katolickiego, nie zawahał się zaapelować w jednym z wrześniowych numerów „Tygodnika Powszechnego”: „Niech opustoszeją kościoły, w których Jezus jest członkiem PiS”. Czytając jego najnowszą książkę pt. „Pół na pół – rozmowy nie tylko dla dzieci”, można się z niej dowiedzieć, że jako młody chłopak dwukrotnie trafił do nowicjatu zakonu Dominikanów, z którego wystąpił. „… Raz jeden z księży próbował przekroczyć moje granice, nie bardzo wiem nawet o co mu chodziło, chyba chciał mnie objąć na pożegnanie, a może nie tylko to, w każdym razie dostał ode mnie w mordę…” – czytamy w książce.


Druga wydana ostatnio pozycja jest książką diametralnie inną od „Pół na pół” (z Marcinem Prokopem). Jej tytuł: „Maryja. Matka rodziny wielodzietnej”. Jest to książka o najświętszym z naszych polskich miejsc, o Jasnej Górze i tamtejszej jej ikonie Maryi.
Szymon Hołownia cały czas pozostaje blisko spraw społecznych. W 2013 roku założył fundację KASISI, prowadzoną przez Siostry Służebniczki Maryi Panny Niepokalanie Poczętej ze Starej Wsi. Pod swą szczególną opiekę fundacja wzięła sierociniec w Mozambiku, działający bez wsparcia ze strony państwa. Obecnie przebywa w nim 250 dzieci, część z nich chora na HIV, AIDS, na gruźlicę.


Myślę, że wszystko to jest na tyle ciekawe, aby przekonać Państwa do udziału w spotkaniu z Szymonem Hołownią. On sam ogromnie się ucieszył, gdy otrzymał propozycję spotkania w Sanoku. Szybko wyciągnął kalendarz, znalazł w nim „okienko” w dniu 28 listopada (czwartek) i od razu wpisał w nie: SANOK. – „Bardzo się cieszę, że będę w Sanoku i w ogóle na Podkarpaciu” – skwitował.
A zatem, w imieniu samego Szymona, jak również Olka Twardowskiego, który spotkanie poprowadzi, zapraszam Państwa na godz. 18, w czwartek (28 bm.) do Sali Gobelinowej sanockiego zamku. Gwarantuję, że będzie ciekawie i sympatycznie. Oczywiście, będzie można także nabyć dwie najnowsze książki autora, otrzymać na nich jego autograf. A zatem: do zobaczenia!

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE