Reklama

Szósty Zjazd Sanoczan i Miłośników Ziemi Sanockiej w New Jersey

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Szósty Zjazd Sanoczan i Miłośników Ziemi Sanockiej w New Jersey - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 8 października odbędzie się kolejny, bo już szósty, Zjazd Sanoczan i Miłośników Ziemi Sanockiej, organizowany w New Jersey (USA) przez Stowarzyszenie Sanok Razem.

Jest to wydarzenie, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem Polonii związanej z Sanokiem i powiatem sanockim, tłumnie uczestniczącej w imprezie dobroczynnej, której celem jest nie tylko integracja, ale przede wszystkim zebranie środków finansowych na Dom Dziecka im. św. Józefa w Sanoku. Pomysłodawcami akcji są sanoczanie: Gracjan Bacza i Marek Bluj.

 

Akcja „SanokRazem pomaga dzieciom” to cykliczna impreza, w ramach której od 2017 r. do 2022 r. przekazano na rzecz wychowanków Domu Dziecka fundusze wykorzystane m.in. na odnowienie boiska do gry w piłkę nożną, zorganizowanie dla wychowanków zimowiska i biwaku letniego w Bieszczadach.

Jak co roku, lokalne gadżety promocyjne dostarcza organizatorom Pracownicze Koło Wolontariatu działające przy Starostwie Powiatowym w Sanoku.

 

– W imieniu Stowarzyszenia SanokRazem wysyłam serdeczne pozdrowienia i podziękowania osobom i instytucjom zaangażowanym w przekazanie materiałów promocyjnych, które zostaną wykorzystane w czasie zbliżającego się VI Zjazdu Sanoczan i Miłośników Ziemi Sanockiej w New Jersey. Gadżety będą nagrodami podczas konkursu wiedzy o Sanoku oraz wezmą udział w aukcji, z której dochód zostanie przeznaczony dla sanockiego Domu Dziecka.

mówi Gracjan Bacza, organizator akcji „SanokRazem pomaga dzieciom”.

Tegoroczna akcja przerosła oczekiwania wszystkich, ponieważ oprócz Starostwa Powiatowego w Sanoku, w pomoc zaangażowały się wszystkie gminy powiatu sanockiego (Gmina Besko, Gmina Bukowsko, Gmina Komańcza, Gmina Miasta Sanoka, Gmina Sanok, Gmina Tyrawa Wołoska, Gmina Zagórz, Gmina Zarszyn), Gmina Solina, Środowiskowy Dom Samopomocy w Zagórzu, Muzeum Historyczne w Sanoku oraz Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

 

– W imieniu naszej placówki oraz jej wychowanków wyrażamy wdzięczność za życzliwość i bezinteresowną pomoc Staroście Stanisławowi Chęciowi i Wicestaroście Powiatu Sanockiego Januszowi Cecule oraz Stowarzyszeniu „SanokRazem”. Dziękujemy również Pani Irenie Sawie, która w ramach Pracowniczego Koła Wolontariatu przy Starostwie Powiatowym w Sanoku od początku czuwa i dba o dobrą komunikację z organizatorami akcji, wysyła zebrane materiały, podsuwa pomysły i sama czynnie angażuje się w pozyskiwanie ciekawych materiałów promocyjnych. Dziękujemy także Pani Sabinie Tworek, która w tym roku zebrała materiały promocyjne, dziękujemy wszystkim Gminom zaangażowanym w akcję, Muzeum Historycznemu i Muzeum Budownictwa Ludowego oraz Środowiskowemu Domu Samopomocy w Zagórzu za nieocenione wsparcie.

 – wylicza Ewa Pruchnicka, dyrektor Domu Dziecka w Sanoku.

Zebrane w ramach tegorocznej akcji środki finansowe zostaną przekazane na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Dziecka w Sanoku i wykorzystane na zakup mikrobusa dostosowanego do przewozu dziewięciu osób.

 

– Sprawny i nowoczesny środek transportu podniesie jakość życia mieszkańców Domu, a także efektywność świadczonej opieki związanej z wyjazdami do poradni i szpitali na konsultacje lekarskie czy zabiegi medyczne. Bus pomoże także w sprawniejszym załatwieniu spraw urzędowych.

– przekonuje dyrektor Ewa Pruchnicka.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy