Reklama

Szlaban na alkohol. Zakazem chcą walczyć z burdami i alkoholizmem

Opublikowano:
Autor:

Szlaban na alkohol. Zakazem chcą walczyć z burdami i alkoholizmem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach od godziny 22 do 6 rano - w ten sposób samorządy chcą walczyć z pijaństwem. Mogą to robić, bo pozwala im na to znowelizowana ustawa o wychowaniu w trzeźwości i zapobieganiu alkoholizmowi. Nocną prohibicję wprowadziło już sąsiednie Krosno. Czy w Sanoku radni też poprą zakaz?

Zakaz nocnej sprzedaży alkoholu może także wkrótce obowiązywać w Sanoku. Włodarze przygotowali już odpowiednią uchwałę, zgodnie z którą sprzedaż wysokoprocentowych trunków w sklepach i na stacjach benzynowych w godzinach od 22 do 6 rano będzie zakazana. Jak informuje sanocki magistrat, projekt trafił już do rad dzielnic, gdzie był konsultowany.

-W większości rady dzielnic wydały opinie pozytywne - relacjonuje Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka. W najbliższym czasie projekt uchwały zostanie przekazany do przewodniczącego rady miasta i poddany pod głosowanie. Jeśli poprze go większość radnych, zakaz zacznie obowiązywać.

Zdania są podzielone

O nocną prohibicję zapytaliśmy naszych czytelników w sondzie opublikowanej na portalu korsosanockie.pl. Na pytanie "Czy w Sanoku powinien zostać wprowadzony zakaz sprzedaży alkoholu po godzinie 22?" 65 procent uczestników ankiety odpowiedziało "NIE", pozostali 35 procent opowiada się za wprowadzeniem zakazu.

Ankieta dostępna TUTAJ.

Jeśli uchwała wejdzie w życie, alkoholu nie będzie można także kupić w żadnych sklepie, także w tzw. nocnym - w Sanoku mamy taki jeden. Wyskokowych trunków nie kupimy też na stacjach paliw. Tam zakaz także będzie obowiązywał.

O tym, jak z zakazem nocnej sprzedaży alkoholu radzi sobie sąsiednie Krosno i pewien przedsiębiorczy właściciel sklepu monopolowego z Olsztyna, i jak zakaz odbije się na właścicielach nocnych sklepów przeczytasz w najnowszym numerze Korso Gazety Sanockiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE