Reklama

Szkolenie zintegrowane 35. Batalionu Lekkiej Piechoty z Sanoka

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkolenie zintegrowane rozpoczął 35. Batalion Lekkiej Piechoty z Sanoka, który wchodzi w skład 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze szkolić się będą w rejonie odpowiedzialności batalionu. Wszystkie strzelania bojowe terytorialsi wykonają na strzelnicach wybudowanych w ramach programu „Strzelnica w powiecie” oraz na obiektach cywilnych.

Zakończenie poligonu jest planowane na dzień obchodów Święta Wojsk Obrony Terytorialnej. W ostatnich dniach szkolenia odbędzie się sprawdzian praktycznych umiejętności żołnierzy, podsumowujący etap szkolenia specjalisty.

 

Żołnierze 35. Batalionu Lekkiej Piechoty z Sanoka rozpoczęli poligonowe szkolenie zintegrowane, które podsumowuje etap szkolenia specjalisty. W czasie zajęć instruktorzy zadbają również o wyrównanie poziomu wyszkolenia żołnierzy, którzy byli zaangażowani w walkę z COVID-19. Poligon prowadzony będzie w stałym rejonie odpowiedzialności sanockiego batalionu, na terenie powiatów bieszczadzkiego, leskiego, sanockiego, krośnieńskiego oraz brzozowskiego. Strzelania bojowe żołnierze wykonają na strzelnicach w Tryńczy, Maleniskach i Łańcucie. Dla terytorialsów z 35. Batalionu Lekkiej Piechoty jest to poligon szczególnie wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy cały okres szkolenia, tj. 14 dni, będą ćwiczyć w pobliżu swoich domów. Zakończenie szkolenia zintegrowanego zaplanowano na 26 września. 

 

Szkolenie zintegrowane jest jedną z form szkolenia żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT). Terytorialsi realizują je w ramach szkolenia poligonowego, poprzez które w formie praktycznej doskonalą swoje umiejętności indywidualne, specjalistyczne oraz zespołowe. Każdy żołnierz WOT raz w roku jest zobowiązany odbyć 14-dniowe szkolenie zintegrowane. Ma ono na celu podsumowanie i uporządkowanie nabytej wiedzy, którą żołnierze pozyskali w toku szkolenia na danym etapie. Dodatkowo szkolenie zintegrowane daje możliwości przeprowadzenia strzelania o zróżnicowanym stopniu złożoności. Ponadto zastosowana po raz pierwszy forma szkolenia pododdziałów w stałych rejonach odpowiedzialności w istotny sposób je urealnia i bardzo pozytywnie wpływa na zgranie żołnierzy i podwyższanie zdolności wsparcia lokalnej społeczności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy