Reklama

Szkolenie strzelców wyborowych z Podkarpacia

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Strzelcy wyborowi z brygad WOT, brali udział w III etapie szkolenia doskonalącego instruktorów. Po tych zajęciach ich zadaniem będzie szkolenie obecnych i przyszłych adeptów WOT, którzy zostaną wyselekcjonowani na to prestiżowe stanowisko strzelca wyborowego.

W ciągu dwóch ostatnich tygodni, strzelcy wyborowi z 3. Podkarpackiej Brygady OT oraz innych brygad WOT zrealizowali trzeci i ostatni etap szkolenia instruktorskiego na poligonie 

w Nowej Dębie. Żołnierze podczas zajęć doskonalili swoje umiejętności między innymi w wykonywaniu posterunków obserwacyjnych, pomiaru odległości do celów oraz wskazywaniu celów dla pododdziałów artylerii. 

W czasie zgrupowania poligonowego strzelcy wyborowi wykonywali też strzelania na dystansach od 300 do 600m do celów ruchomych w dzień i w nocy. Strzelcy odbyli również zajęcia dobowe podczas, których realizowali różne skomplikowane zadania taktyczne. Szkolenie zostało zakończone pętlą taktyczną oraz egzaminem instruktorskim.

- żołnierze biorący udział w szkoleniu doskonalącym strzelców wyborowych, pomimo dużej ilości wymagających zajęć oraz niesprzyjającej pogody wykazali się wysokim poziomem wyszkolenia, zaangażowania i wielką wolą ciągłego doskonalenia. Z rozmów z instruktorami 

z Mobilnych Zespołów Szkoleniowych WOT wynika, że są pozytywnie zaskoczeni bardzo wysokim poziomem wiedzy teoretycznej jak i praktycznej oraz wynikami strzelań. Jestem pełen podziwu dla uczestników kursu i mam pewność, że będą świetnymi instruktorami i dobrze wyszkolonymi żołnierzami a z ich wiedzy będą mogli skorzystać inni – powiedział koordynator szkolenia ppor. Mateusz Kielar z 35. Batalionu Lekkiej Piechoty z Sanoka.

Doskonalenie umiejętności instruktorskich jest niezwykle ważne, gdyż nabytą wiedzę będą musieli w przyszłości umiejętnie przekazać swoim kolegom z sekcji, plutonu czy kompanii. 

W sekcji lekkiej piechoty tzw. „wspaniałej dwunastce” występują dwa stanowiska strzelców wyborowych. To „oczy i uszy” każdego pododdziału. Prowadzą działania rozpoznawcze, pełnią rolę nawigatorów i odpowiadają za ubezpieczenie zespołu w działaniach bojowych.

***

Szkolenie strzelców wyborowych jest jednym z priorytetów szkoleniowych formacji. W tym zakresie wykorzystywany jest potencjał byłych żołnierzy wojsk specjalnych z Mobilnych Zespołów Szkoleniowych WOT, którzy doświadczenie bojowe zdobywali podczas współczesnych konfliktów zbrojnych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy