Reklama

Szkoła Podstawowa w Zahutyniu - wywalczono osiem klas!

Opublikowano:
Autor:

Szkoła Podstawowa w Zahutyniu - wywalczono osiem klas!  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po prawie trzy letnich staraniach rodziców udało się wywalczyć pełne nauczanie ośmioklasowe w Szkole Podstawowej w Zahutyniu. Decyzja została uchwalona na sesji Rady Miasta i Gminy Zagórz 22.03.2019 roku.

Od wiosny 2017 roku rodzice prowadzili żmudną walkę z ówczesną władzą o utworzenie szkoły ośmioklasowej w Zahutyniu. Początkowo spotykali się ze stanowczą odmową, argumentowaną niżem demograficznym oraz brakiem funduszy, mimo tego nie poddawali się.

Rok temu 02.02.2018 r. społeczność szkolna osiągnęła mały sukces- została podjęta przez ówczesną Radę Miasta i Gminy Zagórz uchwała o zmianie struktury Szkoły Podstawowej w Zahutyniu. Niestety wciąż spotykali się z oporem władz samorządowych Gminy Zagórz, pomimo wsparcia od strony Urzędu Wojewódzkiego i Kuratorium Oświaty.

Od 01.09.2018 roku nauka w tej placówce odbywa się w klasach od I-IV wraz z oddziałem przedszkolnym.

25 stycznia Rada Miasta i Gminy Zagórz przystąpiła do podjęcia uchwały intencyjnej o zmianie przekształceniu struktury  Szkoły Podstawowej im. Władysława Beliny-Prażmowskiego. Uchwała została przegłosowana jednogłośnie przez Radnych VIII kadencji Samorządu terytorialnego Gminy Zagórz. 

 

Dzień 22.03.2019 na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej Naszej placówki. (...) Po prawie 3 letniej „walce” pełnej determinacji decyzja utworzenia od nowego roku szkolnego pełnego nauczania ośmioklasowego jest dla Naszych dzieci drogowskazem ku bezpiecznej przyszłości. Wspólnie otworzyliśmy przed Naszymi dziećmi ich „Małą Ojczyznę”. - pisze Aneta Szczepek 

Aneta Szczepek przewodziła w walce jako Przewodnicząca Szkoły Podstawowej a obecna Radna Miasta i Gminy Zagórz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE