Reklama

Szkoła Podstawowa w Trepczy wzięła udział w projekcie ABC Empatii

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Szkoła Podstawowa w Trepczy wzięła udział w projekcie ABC Empatii - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkoła Podstawowa w Trepczy wraz z Urzędem Gminy Sanok przystąpiły do projektu Czepczyński Family Foundation – ABC Empatii. Projekt, poprzez edukację najmłodszych ma za zadanie likwidację barier i stereotypów związanych z osobami z niepełnosprawnościami, a także zmianę myślenia i negatywnych postaw. Dziś Wójt Anna Hałas przekazała ww. książeczki na ręce dyrektor Szkoły p. Marii Siedleckiej.

„ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami” napisana została przez Wiktora Czepczyńskiego, Żanetę Kupczyk i Katarzynę Muzykę-Jacheć. Bohaterowie, jako pierwszoklasiści doświadczają niecodziennych sytuacji, z których wynoszą ważne życiowe lekcje. Poznają kolegów i koleżanki, mierzących się z niepełnosprawnościami i schorzeniami. Nowe relacje i doświadczenia uczą naszych młodych bohaterów empatii i tolerancji.

Dodatkowo w skład projektu wchodzi poradnik metodyczny dla nauczyciela, zawierający praktyczne wskazówki, propozycje zabaw grupowych, karty pracy ucznia czy językowy savoir vivre związany z danym schorzeniem. Wszystkie narzędzia zostały skonsultowane i przygotowane we współpracy z organizacjami społecznymi, specjalizującymi się w konkretnych niepełnosprawnościach czy schorzeniach (m.in. Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, Fundacja AVALON, Fundacja Autyzm UP, Polski Związek Niewidomych).

Projekt zakłada:

  • pokazanie świata, w którym wszystkie dzieci zasługują na takie samo traktowanie, bez względu na ich stan zdrowia
  • wytłumaczenie językiem dziecka na czym polegają różne niepełnosprawności i schorzenia oraz objaśnienie związanych z nimi różnic w codziennym funkcjonowaniu
  • uwrażliwienie dzieci na inny niż ich własny stan zdrowia
  • kształtowanie pozytywnych postaw wśród dzieci i ich rodziców
  • wsparcie metodyczne nauczycieli, wychowawców, opiekunów i wyposażenie ich w wartościowe materiały edukacyjne
  • wsparcie rodziców i opiekunów zaopatrując ich w narzędzie do rozmowy z dziećmi
  • nawiązanie długofalowej współpracy z organizacjami, fundacjami i stowarzyszeniami działających w obszarze niepełnosprawności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy