Reklama

Szczawne zdobyło Pracownię Orange

Opublikowano:
Autor:

Szczawne zdobyło Pracownię Orange  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejscowość Szczawne, jako jedna z 26 lokalizacji w całej Polsce, została laureatem 3. edycji programu Pracownie Orange i otrzymało od Fundacji Orange nowoczesną, multimedialną świetlicę dla swojej okolicy.

O tym, że nowa pracownia powstanie w Szczawnem zadecydowali sami mieszkańcy, którzy z ogromnym zaangażowaniem przez ponad 2,5 tygodnia głosowali w plebiscycie internautów na pomysł zgłoszony przez grupę inicjatywną z ich miejscowości. Projekt otrzymał 14 367 głosów wsparcia.

 

Aby znaleźć się w gronie laureatów Szczawne musiało zwycięsko przejść przez dwa etapy programu. W ramach pierwszego, który trwał do połowy września, grupy inicjatywne z miejscowości liczących mniej niż 40 tysięcy mieszkańców zgłaszały pomysły na pracownię dla swojej okolicy.

 

Następnie, spośród 211 nadesłanych zgłoszeń, komisja złożona z przedstawicieli partnerów programu wybrała 63, które przedstawiły najciekawszą i najbardziej różnorodną ofertę zajęć dla wszystkich grup społecznych ze swojej okolicy. Wyłonione w ten sposób lokalizacje zostały zakwalifikowane do kolejnego, decydującego etapu, którym był plebiscyt internautów.

 

Od 4 do 20 października wszystkie miejscowości z ogromnym zaangażowaniem rywalizowały o głosy. Udało się. Determinacja mieszkańców i chęć posiadania nowej pracowni Orange sprawiły, że Szczawne znalazło się wśród 26 lokalizacji z największą liczbą głosów.

 

Było o co walczyć!

Teraz Szczawne otrzyma darmowe, otwarte dla mieszańców świetlice. Wszystkie nowe pracownie Fundacja Orange wyposaży w meble i nowoczesny sprzęt multimedialny o łącznej wartości 30 000 zł: komputery, telewizor, urządzenie wielofunkcyjne, konsolę PlayStation 4 z zestawem gier i drukarkę. Ponadto liderzy zwycięskich grup przez dwa lata będą aktywnie wspierani przez Fundację w realizowaniu swoich pomysłów na zajęcia dla wszystkich mieszkańców swojej okolicy.

 

- Nasza nowa pracownia Orange będzie miejscem otwartym i przyjaznym dla każdego, kto pragnie wzbogacać  swoje kompetencje cyfrowe, społeczne oraz intelektualne - mówi Robert Piechocki, lider grupy inicjatywnej ze Szczawnego. - Zadbamy o to, aby w pracowni znaleźli swoje miejsce wszyscy, zaczynając od dzieci a kończąc na seniorach. Jesteśmy przekonani, że każda forma spędzania czasu w pracowni będzie wspaniałym pretekstem do integrowania oraz aktywizowania lokalnej społeczności.

 

Zarząd Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego Na Rzecz Rozwoju Wsi: Szczawne i Kulaszne oraz Grupa Inicjatywna w składzie: Joanna Witkowska, Krystyna Galik – Harhaj oraz Robert Piechocki pragną podziękować Redakcji Korso Gazeta Sanocka za wsparcie akcji Pracownia multimedialna Orange dla Szczawnego.

Korzystając z gościnności Redakcji wyrazy podziękowania kierujemy do każdej osoby, która oddawała głosy na naszą pracownię.

Pracownia będzie dostępna dla użytkowników pod koniec listopada br. Do zobaczenia w Pracowni Orange w Szczawnem!

 

                                                                                                                Robert Piechocki

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE