Reklama

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW: Rajd Dakar na Krakowskiej!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW: Rajd Dakar na Krakowskiej! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Otrzymaliśmy sygnał od czytelnika na temat prac porządkowych na ul. Krakowskiej w Sanoku. Rubryka "Sygnały czytelników" jest rubryką naszych czytelników, w której mogą zwrócić uwagę na problemy, z jakimi się borykają, jakie ich trapią. Wszystkie maile publikujemy w wersji oryginalnej. Zaznaczamy, że nie publikujemy anonimów. Dane autorów pozostają do wiadomości redakcji.

Szanowna Redakcjo

Witam, zwracam się do Redakcji z takim problemem. Wczoraj (25 marca) w okolicach godziny 16:00 - 17:00 na ul. Krakowskiej i Rymanowskiej odbywało się czyszczenie ciągów pieszo-rowerowych z pozimowego piachu. I wszystko byłoby dobrze, bo aż ciężko się po tym piachu chodziło i jeździło rowerem, gdyby nie sposób, w jaki wykonywano to zadanie.

Najpierw po trakcie jechało auto, które delikatnie kropiło wodą, a za nim traktor ze szczotkami i ten cały piach na sucho (!) zmiatał z jednej strony na pas ruchu, a z drugiej na przyległe posesje. Wznosiły się ogromne chmury prochu, nie było nic widać z odległości kilku metrów, zupełnie jak w gęstej mgle! Przecież to stwarzało duże zagrożenie.

Na tych ulicach jeszcze dodatkowo co kawałek stoją pachołki, gdyż trwa regulacja studzienek kanalizacyjnych. Sam byłem świadkiem, jak jeden z kierowców w te pachołki wjechał, bo za późno je zobaczył... Zawsze firmy, które to zadanie realizowały na Dąbrówce, używały takich pojazdów, że piach był od razu wciągany przez te maszyny. Mało tego, nic się nie nigdy kurzyło tak bardzo, bo nikt aż tak wody nie żałował.

A w tym przypadku? Ktoś później jeszcze zgłosił to na policję chyba, gdyż widziałem interweniujący patrol. Czy mogą Państwo się zwrócić do GDDKiA z pytaniami, co to za firma realizowała to zadanie, czy wie jak, dana firma to zadanie wykonywała, czy wyznaczono jakiś odpowiedni sposób realizacji zadania, by był jak najmniej uciążliwy? Myślę, że KPP w Sanoku też udzieli jakichś informacji czy wykonawcę tego zadania ukarała mandatem, czy może przynajmniej upomniała. Proszę o podjęcie interwencji."

Ulica Krakowska należy do Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, tam też wysłaliśmy w dniu dzisiejszym zapytanie odnośnie wczorajszego zdarzenia. Czekamy na odpowiedź.

Natomiast Oficer Prasowy KPP w Sanoku, kom. Monika Hędrzak poinformowała nas, że odnotowano w tej sprawie interwencję:

 

Wczoraj po godzinie 16:30 policjanci podejmowali interwencję na ul. Krakowskiej w Sanoku, w związku ze zgłoszeniem dotyczącym utrudnień w ruchu, wynikających z wykonywania prac porządkowych. Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili rozmowę z kierownikiem odpowiedzialnym za wykonywanie tych prac.


Do tematu powrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy