Reklama

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW: Była piękna ścieżka przyrodnicza póki wandale nie weszli na nią [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Było takie ładne miejsce w Sanoku, ale przyszedł człowiek i zostawił po sobie brzydki ślad: śmieci, złamana deska w mostku, zamalowana tablica informacyjna o ścieżce dydaktyczno-przyrodniczej. Czy warto coś robić i wydawać na to pieniądze? Wandale i tak zniszczą - napisała internautka.

Mowa o ścieżce przyrodniczo – edukacyjnej wraz z elementami małej architektury zlokalizowanej w obrębie Olchowiec w Sanoku, leżącej na obszarze Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000 Góry Słonne. 

Ścieżka znajduje się na obszarze specjalnej ochrony ptaków oraz ochrony siedlisk. Dobry obserwator dostrzeże takie ptaki jak: sikory bogatki, sikory modre, szpaki, kosy, raniuszki zwyczajne, zięby, dzwońce zwyczajne, kukułki zwyczajne, bażanty zwyczajne, kuropatwy zwyczajne, przepiórki zwyczajne, pliszki siwe, pokrzewki, cierniówki, pierwiosnki zwyczajne, strzyżyki zwyczajne, drozdy śpiewaki, rudziki zwyczajne, dzięcioły duże, kowaliki zwyczajne, sójki zwyczajne, sroki zwyczajne, kawki zwyczajne, gawrony, jastrzębie zwyczajne, myszołowy zwyczajne, sokoły wędrowne, orliki krzykliwe, krogulce zwyczajne, płomykówki zwyczajne, pójdźki zwyczajne.

Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna o długości 1200 m wyposażona jest w elementy małej architektury, tj.:

  • pomosty drewniane posadowione na terenie turzycowiska i torfowiska o długości ok. 350 m.
  • jednokondygnacyjny pomost-taras widokowy do obserwacji ptaków o konstrukcji drewnianej. Taras widokowy, na który prowadzą dwustronne schody drabiniaste, znajduje się na wysokości 2,5 m i jest otoczony balustradą.
  • drewniane kładki nad ciekiem wodnym oraz miejsce do przeprowadzania zajęć edukacyjnych w terenie tzw. zieloną klasę składającą się z ławostołów i tablicy edukacyjnej do przeprowadzania nietypowych lekcji przyrody.

Szkoda, że coś cieszy mieszkańców i przyjezdnych gości tak łatwo ktoś potrafi zniszczyć...Tylko co kieruje tymi ludźmi? Przed kim szpanują, robiąc takie rzeczy? Komu to imponuje? Czy jest to zniszczenie dla samego zniszczenia? 

Tyle dyscyplin sportowych jest dostępnych na naszym rynku, tyle sekcji sportowych... Może czas zapisać się na jakieś zajęcia, aby dać upust swojej niespożytej energii? 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE