Reklama

Światowy dzień świadomości ostrej białaczki szpikowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Światowy dzień świadomości ostrej białaczki szpikowej - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jesteśmy Organizacją, która od dekady wspiera pacjentów ze wszystkimi nowotworami, w tym pacjentów hematoonkologicznych i ich bliskich - podkreśla Anna Nowakowska z Sanitasu.

Naszą misją jest edukacja na temat nowotworów - począwszy od profilaktyki, diagnostyki przez leczenie po rehabilitację, pomoc psychologiczną. Uważamy, że pacjent wyedukowany, posiadający wiedzę na temat swojej choroby osiąga lepsze efekty terapii, lepiej współpracuje z lekarzem i szybciej pokonuje strach przed rakiem. Dlatego staramy się prowadzić jak najwięcej działań edukacyjnych, dostarczać jak najwięcej materiałów dla chorych i ich bliskich. 

- kontynuuje Nowakowska. 

W tym roku z okazji Światowego Dnia Świadomości Ostrej Białaczki Szpikowej Sanitas przygotował animowane filmiki o tej chorobie. Jej charakterystyce, objawach, diagnostyce i leczeniu. To choroba, której objawy są niespecyficzne, często mylone z infekcjami a leczenie bardzo trudne. 

Już wkrótce na Podkarpaciu transplantacja komórek krwiotwórczych szpiku kostnego będzie możliwa na Oddziale Hematologii w Rzeszowie prowadzonym przez prof. Mirosława Markiewicza. 

Mamy nadzieję, że dla pacjentów w całej Polsce z ostrą białaczką szpikową będą dostępne w najbliższym czasie innowacyjne terapie, które pozwolą na zindywidualizowane dobranie określonego leczenia dla każdego pacjenta zgodnie ze stwierdzonymi mutacjami w genach i jego stanem klinicznym. Z tego miejsca pragniemy podziękować Sponsorom oraz Pani prof. Agnieszce Wierzbowskiej za konsultacje medyczne przy realizacji filmików.

- podsumowuje Anna Nowakowska.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy