Reklama

Sweco Polska pokazała dwie propozycje nowego mostu w Sanoku [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwie koncepcje nowego mostu na odcinku Sanu w Sanoku zostały już przedstawione przez firmę Sweco Polska. Obie opcje są już analizowane pod względem finansowym, serwisowym i wizerunkowym.

Po wyborze ostatecznego wariantu, kolejnym krokiem będzie opracowanie dokumentacji hydrologicznej i geologiczno-inżynierskiej, a następnie uzyskanie decyzji środowiskowej.

 

 

Firma Sweco Polska to jedyny oferent w ogłoszonym przez miasto przetargu. Dokumentacja będzie kosztować Sanok 1 399 586 zł. W listopadzie ubiegłego roku miasto zdobyło 1 mln zł dofinansowania do kosztów opracowania projektu z programu „Mosty dla Regionów". Inwestycja ma na celu połączenie ul. Sobieskiego z drogą krajową nr 886 (ul. Królowej Bony) oraz położonymi po drugiej stronie rzeki San, ulicami Rybickiego i Gajową w Sanoku.

 

 

Zamówienie obejmuje swoim zakresem wykonanie kompleksowej i wielobranżowej dokumentacji projektowej inwestycji „wraz z uzyskaniem ostatecznych decyzji lub innych dokumentów zezwalających na rozpoczęcie robót budowlanych (w tym wykonanie projektów podziału nieruchomości) oraz pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji.

 

 

 

 

Budowa przeprawy w Sanoku ma na celu udrożnienie „wąskiego gardła”, którym nazywany jest blisko 40-letni most tymczasowy, którego stan techniczny i konstrukcja nie pozwalają użytkownikom na wygodne i bezpiecznie przemieszczanie się. Szacowany koszt budowy nowej przeprawy na Sanie wraz z budową dróg dojazdowych oraz skrzyżowania z drogą krajową nr 886 wynosić będzie 63,9 mln zł.

 

Na stronie facebook'owej Miasta Sanok, jest post, w którym można oddać swój głos i zaznaczyć, która z opcji jest lepsza. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy