Reklama

Suplement diety zanieczyszczony rakotwórczym składnikiem. Wyrzuć go natychmiast!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Suplement diety zanieczyszczony rakotwórczym składnikiem. Wyrzuć go natychmiast! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tlenek etylenu to substancja zagrażająca życiu i zdrowiu człowieka. Rakotwórczy składnik jest zakazany w Unii Europejskiej. Teraz Główny Inspektor Sanitarny informuje, że jeden z suplementów diety został nim zanieczyszczony, wycofując jednocześnie z obrotu wadliwą partię produktu.

Tlenek etylenu (ETO) rakotwórczy

 

Substancja oznaczana skrótem ETO została wpisana na listę produktów zabronionych do stosowania na terenie całej Unii Europejskiej. Badania wykazały, że tlenek etylenu powoduje nie tylko nowotwory, ale również zmiany genetyczne. Zagrożone są m.in. dzieci w łonie matki. Spożycie ETO może zaburzać również płodność. Ponadto bezpośredni kontakt z ciałem wiąże się z ryzykiem uszkodzenia oczu i skóry. Więcej informacji można znaleźć na tej stronie.

 

GIS informuje o wycofaniu produktu


Firma SFD S.A. poinformowała Głównego Inspektora Sanitarnego, że w próbkach suplementów diety kontrole wykryły obecność tlenku etylenu. W związku ze stwierdzoną nieprawidłowością dwie partie  rzeczonego zostały wycofane z obrotu.

 

„Pragniemy poinformować, że zgodnie z procedurami obowiązującymi w Spółce podjęliśmy działania natychmiast po otrzymaniu wyników badań. Zdrowie naszych Klientów jest dla Spółki nadrzędną wartością, dlatego produkty SFD SA są badane na bieżąco w certyfikowanych laboratoriach” – poinformował producent na swojej stronie internetowej.

 

Jak rozpoznać zakup?

 

Poniżej podane są minimalne daty trwałości oraz numery partii wycofanego produktu o nazwie Redox Hardcore:

  • data minimalnej trwałości: 11.2022, numer partii: 190220
  • data minimalnej trwałości: 04.2023, numer partii: 041221

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega, że spożycie tych produktów może wiązać się z powikłaniami zdrowotnymi i apeluje o wstrzymanie się w tym zakresie. Proces wycofywania suplementów z obrotu nadzoruje Państwowa Inspekcja Sanitarna.

 

Konsumenci, którzy mają dodatkowe pytania, mogą kontaktować się telefonicznie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym pod nr telefonu +48 22 34 53 300 czynnym w dni robocze w godzinach 08:15-16:15, gdzie pracownicy udzielą wszelkich informacji.

 

/News4Media/

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy