Reklama

Sukces to przemyślana inwestycja

Opublikowano:
Autor:

Sukces to przemyślana inwestycja - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od kilku lat leski kościół jest gruntownie remontowany. W tym roku oddano do użytku nowe schody, usprawniając dostęp do świątyni mieszkańcom z tzw. dolnych rejonów Leska.

Mieczysław Bąk, proboszcz parafii p.w. Nawiedzenia Marii Panny w Lesku, nie ustaje w wysiłkach, aby kościół zyskał nowe piękniejsze oblicze. Na przestrzeni ostatnich lat prace wokół świątyni idą przysłowiową pełną parą. Wyremontowano dzwonnice, położono nowy miedziany dach oraz wykonano szereg dodatkowych prac, które zauważalnie zmieniły wizerunek kościoła na znacznie korzystniejszy.  W ostatnich dniach ukończono remont schodów do kościoła przy ulicy Kościuszki. Jak podają źródła parafialne, z remontem świątyni nie można było czekać i dlatego od 2009 roku przystąpiono do prac. Częściowo wymieniono więźbę dachową. Dzwonnica otrzymała nową elewację, między innymi wyremontowano kanalizację deszczową. Wokół kościoła wykonano nowy chodnik z płyt granitowych i wstawiono nowe bramy na plac kościelny. Wartość projektu to ponad 2,2 miliona złotych, w tym 1 800 tysięcy złotych to dotacja, natomiast 400 tysięcy złotych to środki własne parafii.

– Do kościoła chodzę ponad 60-lat – mówi Maria z Leska. – Każdy proboszcz zaznaczył swój ślad w parafii, ale ksiądz Mieczysław Bąk za upiększenie kościoła zapisze się złotymi zgłoskami w naszej historii – podsumowuje kobieta. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE