Reklama

Stwórz swoje miejsce na ziemi z Fundacją ORLEN – DAR SERCA

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wystartowała druga edycja programu „Moje miejsce na Ziemi” Fundacji ORLEN – DAR SERCA. W puli czekają aż dwa miliony złotych. O granty w wysokości 4 000, 7 500, 10 000 i 15 000 zł mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, fundacje, instytucje kultury, szkoły, przedszkola i jednostki samorządowe. Program „Moje miejsce na Ziemi” skierowany jest do wszystkich, którzy chcą zmieniać na lepsze swe najbliższe otoczenie, w szczególności do mieszkańców małych miejscowości. Wnioski można składać do 9 września

Ubiegłoroczna edycja programu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – złożono ponad tysiąc wniosków, a zrealizowany został co trzeci z nich. Co ważne, wiele z nagrodzonych projektów to pomysły pochodzące z maleńkich miejscowości i wsi. Środki umożliwiły beneficjentom m.in. realizację wydarzeń, zakup sprzętu czy prowadzenie działań edukacyjnych. 
Dzięki Państwa dotacji stworzyliśmy fantastyczne zajęcia fitness, którymi zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy! – beneficjent I edycji. 

Analiza złożonych wniosków oraz ankiet ewaluacyjnych sprawiła, że w nowej odsłonie programu zmieniono wysokość grantów. Pulę 2 000 000 zł podzielono na koszyki o wartości 4 000, 7 500, 10 000 oraz 15 000 zł.

Stacje paliw PKN ORLEN rozlokowane są w całej Polsce. Jesteśmy sąsiadami mieszkańców miast, miasteczek i wsi. Chcemy włączyć się w ich codzienne życie, także poprzez wsparcie realizacji lokalnych potrzeb. Inicjatywę oddajemy w ręce mieszkańców, bo wierzymy, że to oni najlepiej znają swe otoczenie – wyjaśnia Katarzyna Różycka, Prezes Fundacji ORLEN – DAR SERCA. 

W województwie podkarpackim finansowanie działań społecznych otrzymało 11 projektów. Były wśród nich takie inicjatywy jak stworzenie programu rehabilitacyjnego dla osób niesłyszących, szkolenia dla pedagogów ulicy, badanie wody w rzece Trzebośnicy i na tym przykładzie uświadomienie znaczenia ekologii czy akcja montażu w domach czujników CO2. Na Podkarpaciu żyje ok. 2 mln osób, które mają szansę zmienić na lepsze swoje najbliższe otoczenie i społeczności, jeszcze liczniej biorąc udział w drugiej edycji programu „Moje miejsce na Ziemi”. 

Bardzo nas cieszy, że pierwsza edycja programu spotkała się tak dużym zainteresowaniem, szczególnie tych najmniejszych organizacji, które często po raz pierwszy wnioskowały o grant. Czekamy na zgłoszenia i podobnie jak w roku ubiegłym, jesteśmy gotowi do pomocy przy składaniu wniosków – mówi Magdalena Przygońska – Kęska, koordynatorka programu Moje Miejsce na Ziemi.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie orlendarserca.pl. Ponadto powstała specjalna strefa programu „Moje miejsce na Ziemi”, która do 1 września pojawi się w prawie 50. miejscowościach w całej Polsce. Jest to miejsce dla wszystkich podróżnych i okolicznych mieszkańców - tych małych i dużych, którzy w strefie będą mieli szansę na chwilę odpoczynku i kreatywnego spędzenia czasu. Daty i miejscowości będą publikowane na stronie Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” na Facebooku. 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE