Reklama

STRÓŻE MAŁE: Multimedialne Centrum Edukacyjno-Kulturowe

Opublikowano:
Autor:

STRÓŻE MAŁE: Multimedialne Centrum Edukacyjno-Kulturowe - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Stróżach Małych (gmina Sanok) do końca listopada 2020 roku powstanie pierwsze na Podkarpaciu i drugie w Polsce innowacyjne miejsce edukacyjne z salą kinową, służące do projekcji filmów w przestrzeni 360°, w którym ekran otoczy widzów z każdej strony. Centrum będzie wyposażone w urządzenie stereoskopowe i multimedialne oraz w ogród sensoryczny usytuowany wokół budynku.

Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w Stróżach Małych, w na działce znajdującej się w Obszarze Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego. Koszt całkowity inwestycji wynosi ok. 963 tys. zł, z czego prawie 489 tys. stanowi dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Celem realizowanego przez gminę Sanok projektu jest wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich. W ramach zadania zostaną wykonane prace wykończeniowe wewnątrz oraz na zewnątrz Wiejskiego Domu Kultury. W ogrodzie sensorycznym, obsadzonym licznymi gatunkami ziół, drzew i krzewów znajdą się ławeczki, altanki, grill, kostka świecąca o zmierzchu oraz źródełko z pitną wodą. Teren będzie przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Posłuży jako miejsce nie tylko do nauki, ale również relaksu i wyciszenia.

- W nowoczesnym Centrum Edukacyjno-Kulturowym w Stróżach Małych będzie zainstalowana dmuchana kopuła sferyczna pełniąca funkcję planetarium oraz kina sferycznego, wyposażona w projektor i leżaki – mówi Anna Hałas, wójt gminy Sanok. – Osoby chętne będą mogły także skorzystać z urządzenia stereoskopowego przeznaczonego do oglądania treści edukacyjnych z zakresu astronomii w technologii 3D.

Wsparcie finansowe na utworzenie Multimedialnego Centrum Edukacyjno-Kulturowego wraz z wyposażeniem na bazie Wiejskiego Domu Kultury w Stróżach Małych zostało przyznane w ramach operacji na „Inwestycje w obiekty pełniące funkcję kulturalne” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE