Reklama

Strażnik więzienny z Łupkowa próbował wnieść na teren zakładu karnego amfetaminę. Jest akt oskarżenia!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Strażnik więzienny z Łupkowa próbował wnieść na teren zakładu karnego amfetaminę. Jest akt oskarżenia! - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do Sądu Okręgowego w Krośnie końcem marca wpłynął akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu funkcjonariuszowi Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Łupkowie wydany przez krośnieńską Prokuraturę Rejonową.

Sprawa dotyczy 35-letniego funkcjonariusza służby więziennej (prokuratura nie podaje inicjałów mężczyzny z racji tego, że jest łatwo rozpoznawalny), który 6 października 2021 roku, w oddziale zewnętrznym w Moszczańcu Zakładu Karnego w Łupkowie, podczas kontroli u tego funkcjonariusza stwierdzono woreczek strunowy z białym proszkiem. Po przebadaniu substancji okazało się, że jest to amfetamina.

Waga substancji to 1,211 grama netto, co pozwoliłoby na wydzielenie 7 działek narkotyku. Posiadanie tej substancji psychotropowej jest zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, stąd tez przedstawiono 35-latkowi po przeprowadzeniu postępowania dowodowego zarzut popełnienia przestępstwa z art. 62 u.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Art.  62.  [Posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych]

1.  Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Przeprowadzone postępowanie dowodowe potwierdziło te okoliczności i przesłuchany w charakterze podejrzanego, odmówił składania wyjaśnień. Najważniejszy etap tego postępowania odbywał się będzie przed sądem. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy