Reklama

Strażacy z Olszanicy wyposażyli w sprzęt nowy wóz bojowy. "Przyczyni się to do zwiększenia bezpieczeństwa"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To kolejny ważny dzień dla strażaków z Olszanicy. Końcem sierpnia w ich tabor trafił nowy wóz bojowy, a teraz dzięki życzliwości wielu osób, mogli wyposażyć pojazd w najpotrzebniejszy sprzęt. „Cała jednostka i każdy z osoba składa serdeczne podziękowania” – mówią szczęśliwi ochotnicy.

Wóz strażacki w kolejnej bieszczadzkiej jednostce

Ochotnicza Straż Pożarna w Olszanicy to kolejna bieszczadzka jednostka, do której w bieżącym roku trafił nowy wóz bojowy. Jednak droga do osiągnięcia tego celu nie była prosta. Dotychczas w taborze znajdował się jeden mały samochód marki Renault. Ze względu na to, strażacy postanowili zawalczyć o większy pojazd. W całym przebiegu pozyskania środków na ten cel, ochotników wspierał Jacek Dydek, komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lesku, Krzysztof Zapała, wójt gminy Olszanica oraz Robert Petka, zastępca wójta. Dzięki staraniom udało pozyskać dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Wkład własny wyniósł 306 tysięcy złotych, natomiast całość to kwota oscylująca w granicach 821 tysięcy złotych.

Przedostatni dzień sierpnia 2021 roku był dla jednostki dniem historycznym. To wtedy do Olszanicy przyjechał średni samochód ratowniczko-gaśniczy MAN TGM z napędem 4x4. O tym jak ważny to był zakup, świadczy chociażby liczba mieszkańców, która przyszła pod remizę przywitać nowy wóz.

19 września w Olszanicy zorganizowano piknik strażacki, który był również momentem poświęcenia pojazdu. 

Wóz jest, jednak co z jego wyposażeniem?

Nowy wóz bojowy zaparkował w garażu remizy. Jednak, by był w pełni przygotowany do wyjazdów ratunkowych, potrzebne było jego wyposażenie. Niestety na ten cel dofinansowania nie udało się pozyskać. Strażacy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. W Internecie zorganizowali zbiórkę pieniędzy, w której prosili mieszkańców i wszystkie życzliwe osoby o pomoc.

Po niemal czterech miesiącach udało się zrealizować ten cel. Dzięki pieniądzom z cegiełek rozdanych podczas pikniku strażackiego, prywatnym osobom oraz zbiórce internetowej zebrano 22 445,00 złotych, które w całości przekazano na zakup i doposażenie auta. Za te pieniądze udało się kupić drabinę 3-przesłową, 300 litrów środka pianotwórczego, drabinę słupkową, bosak ciężki, lekki oraz dielektryczny, 8 sztuk uchwytów do latarek do hełmów, zestaw pałek świetlnych do kierowania ruchem, zestaw kominiarski, lance kominową, parawan, najaśnice przenośną i dyski sygnalizacyjne.

Dziękujemy za tak duży odzew, wielkie serce przekazane nam w każdej kwocie na naszą zbiórkę, za bycie razem z nami podczas powitania i poświęcenia naszego auta. Każdy strażak z osobna i cała jednostka OSP Olszanica składa Wam gorące podziękowania za ogromne serce, zaufanie i pomoc w doposażeniu auta

- mówią szczęśliwy strażacy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy