Reklama

Stowarzyszenie Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej docenione przez prezydenta Andrzeja Dudę

Opublikowano:
Autor:

Stowarzyszenie Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej docenione przez prezydenta Andrzeja Dudę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej otrzymał nominację do Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej "Dla Dobra Wspólnego".

Nagroda przyznawana jest po raz drugi za postawy, działania i projekty obywatelskie na rzecz dobra wspólnego.

- Nagroda honoruje wszystkich, którzy oprócz własnych sukcesów potrafią dostrzec drugiego człowieka – mówi minister Wojciech Kolarski, sekretarz Kapituły Nagrody.

Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: "Człowiek – lider", "Dzieło – przedsięwzięcie" oraz "Instytucja – organizacja" (w tej ostatniej wyróżniono Uniwersytet z Woli Sękowej).

- Informacja o nominacji do tej nagrody była dla nas ogromnym zaskoczeniem – przyznaje Beata Wroniec, prezes Stowarzyszenia ULRA - tym bardziej że organizacji działających w sferze pożytku publicznego w naszym kraju są przecież setki i wiele z nich z pewnością zasługuje na takie wyróżnienie. Wizyta gości z Kancelarii Prezydenta, a potem zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego zwróciły uwagę na rangę i unikatowość naszych codziennych działań. Na ten sukces złożyła się również wieloletnia praca wielu osób tworzących tę instytucję. Wielkie pasje, talenty, nietuzinkowe osobowości, chęć dzielenia się z innymi, działania na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego i podejmowanie twórczych wyzwań - to składowe pewnego fenomenu, jakim jest Uniwersytet Ludowy w Woli Sękowej. Kapituła przyznająca nominacje z pewnością podkreśliła również znaczenie formuły uniwersytetów ludowych, nielicznych w naszym kraju - w procesach kulturotwórczych i społecznych. Jako prezes stowarzyszenia ULRA bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przetrwania i rozwoju tej instytucji pomimo braku jakichkolwiek stałych form jej dofinansowania - dodaje Beata Wroniec.

Więcej w 46 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE