Reklama

Stowarzyszenie Sanitas z Sanoka otrzymało wyróżnienia na „Jaskółkach Nadziei 2022”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Sanitas Sanok

Stowarzyszenie Sanitas z Sanoka otrzymało wyróżnienia na „Jaskółkach Nadziei 2022” - Zdjęcie główne

Anna Nowakowska podczas gali Jaskółek | foto Sanitas Sanok

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tegoroczne 11 Forum Pacjentów Onkologicznych, organizowane przez Polska Koalicję Pacjentów Onkologicznych odbyło się w Hotelu Golden Tulip Warsaw Centre. Było to wydarzenie obfitujące w najlepszych ekspertów oraz program pełen ważnych tematów.

Podczas Forum odbyła się 8 edycja nagród „Jaskółki Nadziei 2022”. Stowarzyszenie Sanitas otrzymało wyróżnienia w dwóch kategoriach:

  • Projekt/ kampania społeczna roku 2022  –  za akcję  Onko  Azyl dla Ukrainy
  • Lider Organizacji Pacjentów Onkologicznych 2022
Nagrody Jaskółki Nadziei zostały ustanowione przez Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych, aby promować i wyróżniać aktywne wsparcie, niesienie nadziei oraz tworzenie dobrych wzorów i praktyk w środowisku pacjentów onkologicznych.

 

Nie spodziewaliśmy się wyróżnienia dla Akcji Onko Azyl. Nasze działania wynikały z potrzeby chwili. Wśród uchodźców było wielu chorych onkologicznie. Pomoc im była spontaniczną naturalnością. Jednak cieszy fakt, że nasze działania zostały dostrzeżone, bo wiemy, że są potrzebne. Lider nie jest liderem jeśli nie stoją za nim ludzie wielkich serc, gotowi do niesienia pomocy i chętni do działań. Jestem dumna z naszego zespołu. Tu nie ma miejsca na podziały czy sympatie, liczy się tylko cel działań i na tym się zawsze koncentrujemy. Każde wyróżnienie czy nagroda jest dla nas niezwykle ważne, ponieważ daje siłę i ogromną motywację do dalszego działania 

- mówi skromnie Anna Nowakowska z Sanitas.


Było to wydarzenie obfitujące w najlepszych ekspertów oraz program pełen ważnych tematów.

Panel 1. By PACJENT nie był WYKLUCZONY

Panel 2. KSO – co ZYSKA PACJENT?

Panel 3. PACJENT DLA SYSTEMU czy SYSTEM DLA PACJENTA

W trakcie panelu „By PACJENT nie był WYKLUCZONY” podsumowana została trwającą od 10 lat kampanię „Pacjent Wykluczony”, przedstawione zostały  wnioski z niej płynące i omówione główne problemy, na jakie aktualnie natrafia pacjent onkologiczny w systemie ochrony zdrowia.

W trakcie debaty „KSO – co ZYSKA PACJENT?” omówione były zmiany, które czekają pacjentów wraz z wdrożeniem Krajowej Sieci Onkologicznej.

Forum zakończyła dyskusja „PACJENT DLA SYSTEMU czy SYSTEM DLA PACJENTA”, czyli jaki model opieki nad pacjentem czeka nas w przyszłości.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy