Reklama

Sto złotych na dziecko. Nowy pomysł miasta na wsparcie najuboższych rodzin

Opublikowano:
Autor:

Sto złotych na dziecko. Nowy pomysł miasta na wsparcie najuboższych rodzin - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do najuboższych rodzin z Sanoka trafi nie tylko 500 plus, ale dodatkowo sto złotych na dziecko.

Taką informację ogłosił we wtorek (30 października) Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka, w czasie konferencji prasowej. Zaznaczył, że szczegóły projektu nie są jeszcze dopracowane, ale w najbliższym czasie pomysł zostanie zrealizowany.

- Dodatkowe pieniądze dla dzieci z rodzin korzystających z programu 500+ w zdecydowanej większości zasilą lokalny rynek i w wielu przypadkach wrócą do kasy miasta - przekonywał włodarz. - Jedni zdecydują się na opłacenie dla dziecka korepetycji, inni opłacą wycieczkę. Wierzę, że wielu postawi także na aktywny wypoczynek, sport czy hobby swojej pociechy.

Tadeusz Pióro decyzję o wsparciu najuboższych rodzin podjął po spotkaniach z wyborcami, którzy zasygnalizowali mu ten pomysł.

- Dla jednych sto złotych może być małą kwotą, ale wierzę, że dla wielu będzie pozytywnym sygnałem z miasta i ważnym dodatkiem do domowego budżetu.

Gminny Program Sanockie 100+ będzie wypłacane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sanoku i równocześnie realizowane z programem budowy mieszkań komunalnych.

- Jeśli dane mi będzie dalsze sprawowanie funkcji gospodarza Sanoka, to część dzieci otrzyma dodatkowe wsparcie od miasta - zapewnił Tadeusz Pióro. Sanockie 100+ ma być wyrazem dbałości o poprawę sytuacji materialnej sanockich rodzin, ale przede wszystkim jako wsparcie rozwoju sanockich dzieci. Bo dzieci to najlepsza inwestycja, a nie koszt - zaznaczył.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE