Reklama

Sto dni do weekendu cudów. Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy!

Opublikowano:
Autor:

Sto dni do weekendu cudów. Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa rekrutacja wolontariuszy do Szlachetnej Paczki. Chętni mogą zgłaszać się do 30 września. To dzięki nim co roku pomoc otrzymuje tysiące potrzebujących rodzin.

Tegoroczny finał Szlachetnej Paczki odbędzie się w weekend 8-9 grudnia. To, czy pomoc trafi do rodzin z Sanoka zależy także od Ciebie! W dalszym ciągu w naszym mieście nie udało się znaleźć Lidera, który pokieruje pracą wolontariuszy oraz darczyńców, którzy przygotują paczki dla wybranych rodzin.

Od tego, ilu ochotników uda się zrekrutować do projektu zależy ile rodzin otrzyma w tym roku wsparcie. W województwie podkarpackim Paczka poszukuje 650 wolontariuszy. To dzięki nim 17 listopada Darczyńcy będą mogli wybierać rodziny, dla których przygotują dedykowaną pomoc.

Co robi wolontariusz?

Wolontariusz Szlachetnej Paczki dociera do konkretnych rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji i określa, jaki rodzaj pomocy jest dla nich najlepszy. - Osobiste spotkanie służy temu, by przekazana pomoc była naprawdę mądra, czyli dała rodzinie szansę na realną poprawę sytuacji i wyjście z biedy. Wolontariusze wspierają także darczyńców, pomagając im przygotować paczki z dedykowaną pomocą dla wybranych przez nich rodzin w potrzebie - wyjaśnia Diana Jamróg, asystent do spraw promocji Szlachetnej Paczki.

Wolontariat w Paczce to też cenne umiejętności - szansa na rozwijanie kompetencji przydatnych w życiu zawodowym - zarządzanie projektami i zespołem, planowanie, komunikacja, motywacja. To również sprawdzanie się w nowych rolach i kształtowanie tak pożądanych postaw jak przedsiębiorczość, przywództwo, otwartość czy odpowiedzialność społeczna. Szczególnie dla młodych to okazja do zdobycia pierwszego udokumentowanego doświadczenia do profesjonalnego CV.

Chętni mają czas do 30 września. By zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy.

Szlachetna Paczka działa od 2001 roku. Tylko w 2017 r. do akcji włączono ponad 20 tys. rodzin, a wartość materialna pomocy przekazanej im wyniosła prawie 54 mln zł. W Akademii wsparcie otrzymało ponad 2300 podopiecznych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE