Reklama

Statuetka Rysia Bieszczadzkiego wręczona!

Opublikowano: wt, 28 maj 2019 12:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 26 maja 2019 r. w Zespole Szkół Leśnych w Lesku odbył się IX Podkarpacki Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego”.

Do rywalizacji stanęło 68 solistów i 8 zespołów. W tegorocznej edycji konkursu Statuetkę Rysia otrzymał Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Akteon” z SGGW w Warszawie. Na drugim miejscu uplasował się ZSM „Hagard” z UR w Krakowie, trzecie m-ce zajął zespół „Echo Karpat” z RDLP w Krośnie.

Przesłuchaniom konkursowym towarzyszyły atrakcje w postaci wystawy przyrodniczej w auli ZSL w Lesku, przygotowanej przez LKP „Lasy Bieszczadzkie”, wystawy poświęconej historii  ZSL w Lesku, strzelnicy sportowej, gier i zabaw dla najmłodszych prowadzonych przez pracowników Nadleśnictwa Baligród. Uczestnicy, goście i odwiedzający mogli  spróbować gulaszu myśliwskiego przygotowanego wg staropolskiego przepisu.  26 maja był także Dniem Drzwi Otwartych.

Prestiż wydarzenia podkreśliło swą obecnością wielu Gości. Obecni byli reprezentanci władz samorządowych, RDLP w Krośnie, Naczelnej Rady Łowieckiej, oddziału SITLiD w Krośnie, Nadleśniczowie i przedstawiciele PZŁ okręgu krośnieńskiego i przemyskiego, a także przedstawiciele mediów.

Konkurs na trwałe zapisał się w historii szkoły i regionu Podkarpacia, a  coraz wyższy jego poziom sprawia, że cieszy się on dużą popularnością. Od dziewięciu lat w ostatnią niedzielę maja sygnały myśliwskie rozbrzmiewają  w sali przesłuchań, w przyszkolnym ogrodzie botanicznym,  ich głosy wypełniają przestrzeń malowniczych leśnych terenów położonych nad Sanem, oddając tym samym niepowtarzalny klimat łowów i eksponując odwieczny związek człowieka z naturą.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE