Reklama

Startuje długo wyczekiwany remont drogi w Załużu

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczynają się prace przy przebudowie drogi powiatowej Załuż – Lesko, 21 czerwca przekazano drogę wykonawcy. Inwestycję wykona Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o. z Sanoka. Wartość realizowanego przez Powiat Sanocki zadania wynosi 6 911 100,00 zł, z czego 3 855 459,00 zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a 500 000,00 zł to wsparcie z Nadleśnictwa Brzozów.

W ramach zadania zaprojektowano prace przygotowawcze, ziemne, rozbiórkowe i wykończeniowe.

 

– Wykonamy nową nawierzchnię na długości 2 636 mb, chodnik na dł. 540 mb, 16 zjazdów indywidualnych i publicznych o nawierzchni bitumicznej i z kostki betonowej, 15 miejsc postojowych oraz utwardzimy pobocza na szer. 0,75 m. Powstanie także oznakowane i oświetlone przejście dla pieszych. Prace zakończą się do listopada br.

– wylicza starosta Stanisław Chęć.

 

Zadowolenia z rozpoczęcia inwestycji nie kryje Katarzyna Borys, sołtys Załuża:

- Wszyscy z niecierpliwością czekamy na remont drogi, zwłaszcza odcina od góry Sobień, który jest w bardzo złym stanie technicznym. Liczymy na dobrą współpracę z wykonawcą oraz na to, że będziemy na bieżąco informowani o wszystkich utrudnieniach. Cieszymy się, że w końcu droga relacji Załuż-Lesko będzie naprawiona i umożliwi bezpieczny przejazd mieszkańców i turystom. 

 

- To wspaniale, że po wielu latach uda się wyremontować drogę, bo jak wiadomo, kilka złożonych wcześniej wniosków o dofinansowanie inwestycji nie przyniosło efektów. Zakres prac mógłby być oczywiście większy, ale i tak bardzo cieszymy się z tego, że prace ruszają. Dziękuję Panom Starostom: Stanisławowi Chęciowi i Januszowi Cecule za zaangażowanie i solidne przyłożenie się do pracy przy zabiegach finansowania tego zadania. Liczę, że ostatecznie dojdzie do skutku wsparcie tej inwestycji ze strony Gminy Sanok. 

- uzupełnia Tomasz Gankiewicz, radny Powiatu Sanockiego, były sołtys Załuża.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy